Advert
Advert
Advert

KAYMAKAMLIK PERSONELİNE, ISO 9001-2015 KURSU…

KAYMAKAMLIK PERSONELİNE, ISO 9001-2015 KURSU…
Bu içerik 1612 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kaymakamlığı personeli, Türkiye’de bir ilke imza atmaya hazırlanıyor… ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi’ne geçiş yaparak hizmette, Uluslararası kalite belgesini almak üzere eğitim kurslarına başladı…

İki hafta önce Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aldığı ve bu anlamda Türkiye’de bir ilke imza atan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ardından Milas Kaymakamlığı da belgeyi alan ilk ilçe kaymakamlığı olma yolunda ilk adımı attı.

Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda, Eğitmen Ali Güngör tarafından kaymakamlık personeline verilen kursun sonunda bağımsız denetçiler tarafından yapılacak inceleme neticesinde belgenin verileceği belirtilirken, Eğitmen Ali Güngör, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de aynı belgeyi almak üzere girişimlerde bulunduğunu ve personelin de eğitim almaya başladığını söyledi.

Eğitmen Güngör; “Ülkemizde daha önce ISO 9001-2008 Kalite Belgesi’ni aldı fakat ISO 9001-2015 belgesini alan ilk kaymakamlık Milas olacak” dedi.

Verilen kursta; çalışanın memnuniyeti, hizmet alanların memnuniyeti, kalite nedir?, kalitenin faydaları, kalitesizliğin getirileri, kalite ile ilgili yanlış düşünceler, yaşam kalitesi, toplam kalite anlayışı, kalite anlayışının gelişimi, kalite yönetiminin gelişimi, zihniyet değişikliği gibi konular detaylı olarak personele aktarılacak.

“Kurum kültürü değişmeden, kalitenin geliştirilmesi mümkün değildir” diyerek sözlerine başlayan ve slayt gösterimi eşliğinde eğitime başlayan Eğitmen Ali Güngör; “Öncelikle sizlerin çalışma ortamından mutlu olmanız ve bunu da sizden hizmet alacak vatandaşa yansıtmanız gerek. Sizin için 5 dakika önemsiz olabilir ancak karşıdaki insan için o beş dakika çok önemlidir. Vatandaş bir an önce almak istediği hizmeti alıp, kurumdan memnun bir şekilde ayrılmak ister. Sizlere bu kurs boyunca; planla, uygula, kontrol et ve önlem al metodunu tam anlamıyla öğretecek ve bunu uygulamanızı sağlayacağız.

Toplam kalite yönetiminde en önemli faktör, insandır. Dolayısıyla kurumların alacağı bu belge aslında orada görevli personelin başarısıdır” diyerek, verilecek eğitimin, Milas geleceğinde çok önemli bir yer tutacağını söyledi.

Geçmişte yapılan yanlış planlamanın faturasını hem devlet, hem de toplum olarak bugün ödediğimize dikkat çeken Eğitmen Güngör; “Kaymakamlık, aslında bir ilçenin koordinasyon görevi üstelenen, alt birimlerinin çalışmalarını denetleyen ve bir bütünlük içerisinde ilçenin geleceğine yön veren kurumdur. Dolayısıyla hizmet kalitesini arttırma düşüncesi buradan başlamalı ve alt birimlere sirayet etmelidir” diyerek kursun, Milas Kaymakamlığının öncülüğünde tüm resmi kurumlarda verilmesi gerektiğini söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500