Advert
Advert
Advert

DERNEK, 38 YAŞINDA!..

DERNEK, 38 YAŞINDA!..
Bu içerik 1878 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Nevzat Çağlar Tüfekçi’nin haberi…

Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği Başkanı Baki Öner, derneğin 38. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir açılama yaptı… Derneğin kuruluş amacını öncelikle ihtiyaç sahibi ailelerinin kız çocuklarına burs vermek olduğunu belirten Öner, her yıl 4-5 üniversite öğrencisine burs sağlamaya çalıştıklarını söyledi…

Derneğin, İzmir’de yaşayan ve içinde Milas sevgisi olanları bir araya getirmek, hemşehriler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı gerçekleştirmek amacıyla 1979 yılında Zeki Boran tarafından kurulduğunu belirten Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği Başkanı Baki Öner, dernek başkanları hakkında şu bilgileri verdi: “Derneğimizin kurucusu ve ilk başkanı rahmetli M. Zeki Boran’dır. Kendisi Milas’ta görev yapmış, Milas’ın damadı olan değerli bir öğretmenimiz ve büyüğümüzdür. Zeki hocamızı saygıyla anıyoruz. Derneğimizin sonraki başkanı Dr. Atıf Özer’dir. Derneğimize çok emeği geçmiş ve uzun yıllar derneğin başkanlığını yapmıştır. Şu anda sağlık sorunları vardır. Kendisine acil şifalar diliyoruz. Zeki Boran ve Dr. Atıf Özer’den sonra, başkanlık Görevini iki dönem Yeminli Mali Müşavir İlgin Saylam üstlendi. Derneğimizin en eski üyelerindendir. 2015 yılına kadar bu görevini sürdürdü. Mevcut yönetime deneyimlerini aktaran bir büyüğümüzdür. Derneğimizin bugünlere kadar gelmesinde emekleri olan başkanlarımıza ve eski dernek yöneticilerimize teşekkür ediyoruz.”

Derneklerinin amacının öncelikle ihtiyaç sahibi ailelerinin kız çocuklarına burs vermek olduğunu belirten Dernek Başkanı Öner, şöyle konuştu: “Üniversitede okuyan Milaslı çocuklarımıza (öncelikle kız öğrencilere) burslar sağlamak, mutlu ve acı günlerde birbirimizi arayıp-sormak, çiçek göndermek gibi faaliyetlerde bulunmaktadır. Derneğimiz, her yıl en az 4-5 üniversite öğrencisine burs sağlamaya çalışmaktadır. Burslar değerli hemşerilerimizin katkılarıyla gerçekleşmektedir.”

Dernek Başkanı Baki Öner, Milaslı hemşerileri olan İzmir Ticaret Odası Başkanı ve Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş’ın; İzmir, ülke ekonomisi ve eğitim yaşamı için çok önemli hizmetleri olduğunu, bu çalışmalarından dolayı gurur duyduklarını belirterek, dernek etkinliklerinde kendileriyle birlikte olmaktan ayrıca büyük mutluluk duyacaklarını da sözlerine ekledi.

Bu sene üyeleriyle birlikte Kuşadası Korumar Motel’de bir araya geldiklerini söyleyen Dernek Başkanı Öner, daha fazla öğrenciye burs vermek istediklerini, İzmir’de yaşayan yaşlı ve kimsesiz Milaslılara da ulaşmayı amaçladıklarını belirterek, bunun için Milaslı hayırseverlerin maddi desteklerine ihtiyaçları bulunduğunu kaydetti.

Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği Başkanı Baki Öner son olarak şu çağrıyı yaptı: “İleriki dönemler için genç Milaslı hemşerilerimizi dernek yönetiminde görev almaları için aramıza bekliyoruz, onlarla birarada olmak istiyoruz.”

2015 yılından bu yana Baki Öner başkanlığında çalışmalarına devam eden Milaslılar ve Milas’ı Sevenler Derneği  Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluşmaktadır: Bülent Alptekin(Başkan Yardımcısı), Sacit Saygın(Başkan Yardımcısı), Coşkun Akar, Buket Karadeveci, Şaheste Birol-Ünal ve Haşim Helvacı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500