Advert
Advert
Advert

ŞEHİT ÖĞRETMEN AYBÜKE ANISINA…

ŞEHİT ÖĞRETMEN AYBÜKE ANISINA…
Bu içerik 4225 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçtiğimiz Cuma günü, hain bir terör saldırısı sonrası şehit olan 22 yaşındaki genç müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın için yurdun dört bir yanında düzenlenen törenlerin biri de ilçemiz Milas’ta gerçekleşirken, törenin ardından şehit öğretmen için Ulu Cami’de Mevlid-i Şerif okuldu…

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen anma törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, şube müdürleri, okul müdürleri ve şehit öğretmenin meslektaşları katıldı. Atapark’ta düzenlenen tören, şehit öğretmenin kendi sesinden söylediği türkülerle başladı, saygı duruşu ile devam etti ve başta şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın olmak üzere 151 şehit için dua edildi.

2016 yılında ataması yapılan ve Batman’ın Kozluk ilçesine bağlı bir köy okulunda göreve başlayan, 7 aylık meslek hayatına birçok şeyi sığdıran genç öğretmen, teröristlerce Kozluk Belediye Başkanına yönelik bir saldırıda, memleketi Çorum’a gitmek üzere bir aracın içindeyken şehit düşmüştü. Kozluk Kaymakamlığı’nda düzenlenen ilk törenin ardından Memleketi Çorum’un Osmancık ilçesinde toprağa verilen Şenay Aybüke Yalçın için ilçemizde düzenlenen törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “Bu ülkeyi bölmek isteyenlere bir kez daha buradan sesleniyoruz. 80 milyonu birbirine düşüremeyecek, bizleri ayrıştıramayacak, bölemeyeceksiniz” dedi.

7 aylık meslek hayatından kesitleri aktaran İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal şöyle devam etti: “Her ay aldığı maaşı ile bir müzik aletini satın alarak, görev yaptığı okulda bir müzik odası kuran, kocaman yürekli Aykübe, kısa zamanda öğrencilerine, meslektaşlarına ve öğrencilerinin ailelerine kendini sevdirmeyi başarmıştı. Bizler, zengin ailelerin çocukları değiliz. Hepimiz aldığımız maaşlarla geçimini temin eden, her şeye rağmen kendi ihtiyaçlarımızdan kısarak öğrencilerimize, okulumuza katkıda bulunan insanlarız. İşte Aybüke öğretmenimiz de böyle biriydi. Bize düşen onu unutmak değil, onun yaptıklarını kendi yaptıklarımızla birleştirmek, topluma sunduğumuz iyi örnekleri çoğaltmaktır.”

Yapılan konuşmanın ardından Atapark’ta düzenlenen tören sonlanırken, şehit öğretmen Yalçın için Ulu Cami’de Mevlid-i Şerif okutuldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     0000-00-00 seni yaşatamadik hepimiz suçluyuz aybüke ögretmen...mekanın cennet olsun..
juan     2017-06-13 eğitimsen var mı göremedim orada