Advert
Advert
Advert

KARNENİ GÖSTER, KİTABINI AL…

KARNENİ GÖSTER, KİTABINI AL…
Bu içerik 2299 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İş Bankası tarafından 9 yıldır gerçekleştirilen “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası bu yıl da başladı…

Kampanya hakkında bilgiler veren Türkiye İş Bankası A.Ş. Milas Şube Müdürü İsmail Avcı, kampanyanın bu yıl ‘Astronotlar Üşür mü? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar’ kitapları ile başladığını belirterek şunları söyledi;

“Çocuklarımızın nitelikli kitaplarla buluşturulması, okuyan, çok açılı düşünebilen ve sorgulayan gençlerin sayısının artması, eğitimde fırsat eşitliğinin oluşmasına katkıda bulunulmasının sağlanması amaçlarıyla 2007 - 2008 öğretim yılı sona ererken ‘Karneni Göster, Kitabını Al’ kampanyası başlatılmıştı. Kampanya ile 9 yılda toplam 11 milyon kitap ilköğretim öğrencileriyle buluşturuldu.

10. kez gerçekleştirilecek olan kampanyamız ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yaşam, insan, bilim ve teknoloji, dinamik dünya, evrendeki adresimiz alt başlıklarında kim, neden, ne zaman sorularına yanıt veren “Astronotlar Üşür mü? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı” armağan edilecek, böylece bu yıl da 1 milyon öğrenci 1 milyon kitapla buluşturulacaktır.

Her yıl olduğu gibi görme engelli öğrenciler için Braille alfabesi ile de baskı yapılmış olup, bu kitaplar görme engelli öğrencilere hizmet veren okulların kütüphanelerine Şubemizce iletilecektir. Ayrıca, kampanyamız dâhilinde Yatılı Bölge Ortaokulları, Sevgi Evleri, Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevleri ile Çocuk Eğitim evlerinde barınan çocuklara da kitap armağan edilecektir.

Bankamızın kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Dünyada her şey için, uygarlık için, yaşam için, başarı için en gerçek yol gösterici bilimdir, fendir’ sözleriyle uygar bir toplumun geleceği için bilimin ve aklın rehberliğinin önemine işaret etmiştir. Bu doğrultuda, eğlenceli kısa bilgilerin yer aldığı bir bilim kitabının ilköğretim öğrencilerinin hem okuma hem de merak etme, sorgulama, araştırma ve öğrenme becerilerine katkıda bulunacağı değerlendirilmiştir.

Geleceğimizin teminatı ve göz bebeğimiz çocuklarımızın, bu yıl dağıtılan, Astronotlar Üşür mü? - Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabını okurken dudaklarında oluşacak gülümsemenin, bir ömür boyu sürmesi umuduyla, tüm çocuklarımıza sağlık içinde geçirecekleri bir yaz tatili dileriz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500