Advert
Advert
Advert

MESLEK LİSESİ BİR İLKİ YAŞADI…

MESLEK LİSESİ BİR İLKİ YAŞADI…
Bu içerik 7804 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Tarihinde ilk kez bir mezuniyet töreni düzenleyen Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mezun olanlar diploma, devam eden öğrenciler ise karne sevinci yaşadılar… Diplomalarını alan ve kep fırlatan öğrenciler, tören sonrasında sevinç ve hüznü bir arada yaşadılar…

Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreni saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Okul Müdürü Hamit İzdaş yaptığı konuşmada, öğrencileriyle gurur duyduğunu belirterek, bundan sonraki yaşamlarında başarılar dilerken, konuşmasının sonunda bir de öğrencilerine altın öğüt verdi.

Okul Müdürü İzdaş şunları söyledi: “Değerli idareci ve öğretmen arkadaşlarım, kıymetli misafirler, sevgili öğrenciler, hanımefendiler, beyefendiler. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezuniyet törenine hoş geldiniz, sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Değerli velilerimiz, çocuklarınızı 4 yıl önce onu okula iyi bir insan olsun, meslek sahibi olsun düşüncesiyle bizlere emanet ettiniz. Öğrencilerimizi hem mesleki hem kültürel, hem de akademik olarak aldığımız noktadan çok daha ileriye götürmek için tüm arkadaşlarımla çalıştık. Öğrencilerimizin kendinden daha emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, mesleki becerilerini kazanmış, yaşamı seven, yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak, sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyorum.

Değerli meslektaşlarım, öğrencilerimizi bazen bir büyük, bazen bir arkadaş, bazen de bir öğretmen şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız, becerilerini geliştirdiğiniz, her şeyden önce iyi bir nesil olmasına çalıştığınız 2017 mezunlarını bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz rehberlik ve ilgi için sizlere teşekkür ediyorum.

Sevgili gençlerim, okula ilk başladığınız günden bugüne en az 4 yıl geçti. Bu süreçte bazen sıkılsanız da yoğun eğitim programlarından geçtiniz, bilgi, beceri ve erdemle donatıldınız, bugün haklı olan bir gururla bir mezuniyeti yaşıyorsunuz. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır.

Sevgili gençlerim, sizler bu ülkenin en kaliteli gençlerinin arasında yer alıyorsunuz. Biliyoruz okula giriş puanlarınız belki düşük. Defalarca daha önce bunu sizlerle konuştuk. Bu puan denen kriterin ne kadar eksik bir değerlendirme kriteri olduğunun göstergesi sizlersiniz. Burada aklınız ve becerinizle 200’den fazla projeye imza attığınız, yaptığınız eserlerle Milas’ta iki tane müze kurulmasını sağladınız. Onlarca özgün çalışmaya imza attınız. Bu okulu ülkenin en önde gelen meslek okullarından biri olmasını, öğretmenlerinizle beraber sağladınız. Her yerde duyduğum “Ne kadar efendi öğrencileriniz var” övgüsünün sahibi kıymetli öğrencilerim. Siz bu ülkenin istikbalisiniz. Ülkemizin sizlere ihtiyacı var. Canım öğrencilerim… Hepinizi çok seviyorum. Hayatta hepinize mutluluklar diliyorum. Mezuniyetiniz hayırlı olsun diyorum ve sizlere son sözüm sizlerle sonuna kadar gurur duyuyorum. Saygılarımla.”

Yapılan konuşmanın ardından, solo zeybek gösterisi, flama devir-teslimi, mezun olan öğrencilere diplomaları verildi.

Okuldan bu sene 4 öğretmenin tayin yoluyla başka okullara, bir öğretmenin de emekliye ayrılacağı belirtilirken, törenin sonunda mezun öğrenciler, hatıra ormanına birer fidan diktiler.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı sonunda mezun olan ve diplomalarını alan öğrenciler kep fırlatırken, törenin sonunda davul-zurna eşliğinde oyun oynayarak diploma sevinçlerini kutladılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500