Advert
Advert
Advert

80 YILLIK OKUL TARİH OLUYOR…

80 YILLIK OKUL TARİH OLUYOR…
Bu içerik 14255 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

1937 yılından bu yana eğitim-öğretim veren, ilçemizin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Menteşe İlkokulu, kapılarını 2016-2017 Eğitim-öğretim Yılı sonunda kapatıyor… İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın okul müdürüne açtığı telefonla ortaya çıkan bu sürpriz durum, velilerde şaşkınlık yarattı…

13 öğretmen kadrosu ve 150 öğrencisiyle son kez eğitim-öğretim veren Menteşe İlkokulu, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda, öğretmen ve öğrencileriyle Sakarya İlkokulu’na nakledilecekler.

Çocuklarının karne sevincini yaşamak üzere okul bahçesinde toplanan veliler, Okul Müdürü İsmail Avcı tarafından yapılan açıklama ile şaşkına dönerken, okul müdürü Avcı; “İlçe Milli Eğitim Müdürümüz beni telefonla aradı ve önümüzdeki dönemden itibaren öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte Sakarya İlkokulu’na nakledileceğimizi, bu durumu da bugün velilerimize ve öğretmenlerimize duyurmamı istedi. Gerekçe olarak herhangi bir şey söylenmedi, bu konuda bizlere ulaşan bir resmi yazı da yok” derken, kararı duyan veliler, deyim yerindeyse neye uğradıklarını şaşırdılar.

Bazı veliler hemen orada bir imza kampanyası başlatarak, ‘okulumuzun kapanmasını istemiyoruz’ derken, kimi velilerde kararı sükûnetle karşılayarak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak gerekçeli kararı bekleyeceklerini söylediler.

Okul Müdürü İsmail Avcı tarafından yapılan bu şok edici açıklamanın ardından çocuklar karnelerini alırken, teşekkür-takdir belgesi alan öğrencilerle, okulu derece ile bitiren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sinem     0000-00-00 Okulu kapaticaktiniz niye 1. Sınıfları aldınız çocuklar okula ogretmenine arkadaşlarına yeni alışmışken 1 yılda olcak işmi bu sizin cocugunuzda aynı durumda olsun istermiydiniz sadece tek bir kelime diyorum YAZIKLAR OLSUN........
Durmus Arat     0000-00-00 Menteşe ilkokulu Milas imizin güzide okullarından biridir.Bu okulumuzu dokunmayın.O okul bir tarihtir.Tarihimizi yikmayin.
Menteşe mezunu     0000-00-00 Bu okulda naziler hayatlar geçti nasıl kapatırsınız yazik