Advert
Advert
Advert

ORTAK KONSER KEYİF VERDİ…

ORTAK KONSER KEYİF VERDİ…
Bu içerik 1235 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Şehit murat İnci İmam Hatip Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin ortaklaşa çalışma ürünü olan Türk Halk Müziği Konseri, Atapark’ta halka açık olarak sunuldu…

Cumhuriyet Ortaokulu Müzik Öğretmeni Mustafa Tezcan ve Şehit Murat İnci İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Halil Kesmen’in 4 aylık bir süreçte ve her iki okulda öğrenim gören öğrencilerin ortaklaşa çalışmasıyla oluşan Türk Halk Müziği Konseri beğeniyle izlendi.

Şehit Murat İnci İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Halil Kesmen’in şefliğinde gerçekleşen konser öncesinde kısa bir konuşma yapan Şehit Murat İnci İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ercan Çatak, okul ile ilgili kısa bir bilgi verdi. Çatak, okulun 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda açıldığını, ilk yılın sonunda Türkiye’de bir ilk olan Spor Lisesi’nin önümüzdeki eğitim-öğretim yılında öğrenci kabul ederek eğitim-öğretime başlayacağını söyledi.

Okul Müdürü Çatak şöyle devam etti: “Türkiye’nin dört bir tarafından sınavla alınacak öğrenciler için okulumuzda her türlü altyapı hazırlanmış durumdadır. Buradan Milaslı tüm anne-babalara sesleniyorum. Bu sene 8’nci sınıfta okuyan çocuğunuz varsa sizler de bu fırsatı değerlendirin ve çocuğunuzun bu sınava girmesini sağlayın” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinden İrem Akşit’in solo performansı ile başlayan konserde daha sonra her iki okul öğrencilerinden oluşan koro sahne aldı.

Ülkemizin tüm yörelerinden seçilen türkülerin seslendirildiği konserde özellikle solo söylenen türküler, Atapark’ta konseri izleyenler tarafından büyük alkış alırken, ses düzeninden kaynaklanan teknik bir sorun nedeniyle koronun seslendirdiği eserler tam olarak duyulmadı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500