Advert
Advert
Advert

HAVALİMANINA SERVİSLER BAŞLADI…

HAVALİMANINA SERVİSLER BAŞLADI…
Bu içerik 4087 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı MUTTAŞ Toplu Taşıma Araçları Milas (Otogar) ile Milas / Bodrum Havalimanı arasında servis hizmeti vermeye başladı…

Hafta içi ve hafta sonunda karşılıklı hareket saatleri farklılık gösterirken, özellikle hafta sonunda havalimanından kent merkezine hareket edecek olan son servisin saat: 18.00 de olması, soruna tam anlamıyla çözüm üretemezken, verilen bu hizmet bile vatandaşları mutlu etti.

Hafta içinde Milas Otogarı’ndan sabah saat: 06.30’da başlayan ve saat: 07.00’den itibaren her saat başı havalimanına servisler hareket ederken, havalimanından Milas otogarına sabah saat:07.00’den itibaren servisler başlayacak ve akşam saat: 20.00’ye kadar devam edecek.

Hafta sonunda ise sabah saat 07.30’da Milas Otogarı’ndan ilk servis kalkarken, havalimanından son araç saat: 18.00 de hareket edecek.

Milas (Otogar) - Milas / Bodrum Havalimanı Güzergâhına Ait Ücret Tarifesi ise şöyle:

Elektronik Kartlı yolcular için Milas – Baharlı arasında (indirimli yolcular için) 2,20 TL. siviller içinse 3,30 TL.

Nakit binişli yolcular içinse ücret tarifesi (indirimli yolcular için) 2,75 TL. siviller için 3,75 TL.

Milas / Koru- Ekinambarı Kavşağı (indirimli yolcular için) 3,30 TL. siviller için 4,40 TL.

Nakit binişli yolcular içinse ücret tarifesi (indirimli yolcular için) 3,75 TL. siviller için 5,50 TL.

Servislerin güzergâh hattı ise şöyle: Milas Otogarından başlayarak, 19 Mayıs Bulvarı – Selobaşı Caddesi – İnönü Caddesi – Dr. İsmail Hakkı Milas Caddesi – Milas Köy Garajı – Dr. İsmail Hakkı Milas Caddesi -  İnönü Caddesi – Lozan Caddesi  - 23 Nisan Bulvarı – Halil Bey Bulvarı – Muğla Bodrum Yolu- Baharlı Mahallesi – Koruköy Mahallesi – Ekinambarı Kavşağından devam ederek, Milas/Bodrum Havalimanında son bulmaktadır.

Dönüş güzergâhında ise; Milas/Bodrum Havalimanından başlayarak, Ekinambarı Kavşağı - Koruköy Mahallesi - Baharlı Mahallesi - Muğla Bodrum Yolu  - Halil Bey Bulvarı – Atatürk Bulvarı – Zekeriya Gümüşkesen Caddesi – Lozan Caddesi - İnönü Caddesi -  Dr. İsmail Hakkı Milas Caddesi - Milas Köy Garajı - Dr. İsmail Hakkı Milas Caddesi - İnönü Caddesi - Selobaşı Caddesi - 19 Mayıs Bulvarından devam ederek, Milas Otogarında son bulmaktadır.

Güzergâh tek yönde 22 km olup, yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

MİTSO'dan Teşekkür ziyareti…

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Milas - Bodrum Havalimanı'ndan Milas şehir merkezine toplu taşıma hizmeti verilmeye başlanması nedeniyle MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Milas'tan Havalimanına gidip gelen önemli bir yolcu potansiyeli olduğunu düşündüklerini belirten Özer, “Gece geç saatlerde Milas - Bodrum Havalimanı'na inen, özellikle bayan yolcular büyük zorluklarla karşılaşıyorlardı. Bu sorunun çözümlenmesi bizleri çok memnun etti. Başta şahsınız olmak üzere size ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına çok teşekkür ederiz” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de, “Milas - Bodrum Havalimanı'ndan Milas'a yolcu servisi konulması için gelen talepleri değerlendirdik. Gelen uçakların iniş saatleriyle uygun olacak şekilde otobüsler çalışacak. Duruma bir bakacağız; eğer yeterli bir talep olursa bu seferler devam edecek. Biz öncelikle kamu menfaatini düşünüyoruz. Seferleri başlattık, bir süre devam etsin bakalım. Ona göre durumu değerlendireceğiz" dedi.

MİTSO Basın Bürosundan edinilen bilgiye göre, ziyarette ayrıca, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in, Milas'ta modern bir fuar alanına duyulan ihtiyacı da dile getirerek bu konuda Büyükşehir Belediyesi'nin desteğini beklediklerini ifade ettiği, Başkan Gürün’ün de fuar alanı konusunu değerlendireceklerini söylediği bildirildi.

1 milyon 540 bin 992 havaalanı yolcusuna hizmet verildi…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Büyükşehir Belediyesi kuruluşu MUTTAŞ, Muğla genelinde Marmaris-Dalaman Havaalanı, Fethiye-Dalaman Havaalanı, Menteşe İlçesi-Milas-Bodrum Havaalanı, Bodrum İlçesi-Milas-Bodrum Havaalanı, Datça- Dalaman Havaalanı olmak üzere 5 ayrı hatta hizmet verirken bu yıl Milas ilçesi Milas-Bodrum Havaalanı seferlerine de başladı. Sefer saatlerinin her hafta uçak saatlerine göre güncellenip www.mugla.bel.tr ve www.muttas.com.tr adreslerinden öğrenilebiliyor. MUTTAŞ kurulduğu günden bugüne kadar Muğla’da 1 milyon 540 bin 992 havaalanı yolcusuna hizmet verdi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğla’yı tercih eden yerli ve yabancı misafirlerimizin en çok kullandığı ulaşım araçlarından biri olan hava yolları için Büyükşehir Belediyesi olarak MUTTAŞ ile havaalanı taşımacılığı hizmetini başlattık. Vatandaşlarımızın bu hizmetimizden memnuniyeti ve talepleri ile seferlerimizi arttırdık. Milas ilçemizden Milas-Bodrum Havaalanına da seferlerimiz başladı. 30 modern ve konforlu aracımız, 48 deneyimli personelimizle iki havaalanında vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Muğla’da yaşayan vatandaşlarımıza ve misafirlerimize her alanda en iyi hizmeti vermek için Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmaktayız” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nebriye     0000-00-00 Evet çok sevindik..Ben havalimanında çalışıyorum ama servis yoktu..çok iyi oldu.teşekkürler muğla belediyesine
Türkan     0000-00-00 Evet çok memnunuz.devam etmesini istiyoruz