Advert
Advert
Advert

ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ…

ÖĞRENCİLERE ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ…
Bu içerik 1225 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Milas Semiha Altunkan İlkokulu’nda 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerine çevre konulu sunum gerçekleştirildi… Düzenlenen etkinliğe Milas Belediyesi adına Çevre Temizlik Müdürü Naciye Demirkol, Sinem Kılıç, Maviyol A.Ş. ve Esan Eczacıbaşı A.Ş. yetkilileri, Okul Öğrencileri ile Öğretmenleri katıldılar…

Milas Belediyesi, Esan Eczacıbaşı A.Ş. ve Mavi Yol A.Ş. tarafından düzenlenen etkinlikte öğrencilere çevre bilincini arttırma amaçlı sunumlar gerçekleştirildi.

Esan Eczacıbaşı A.Ş. adına Çevre Mühendisi Ozan Çıtır tarafından hazırlanan çevre ve geri dönüşüm temalı çizgi film ve slaytlar öğrenciler tarafından dikkatle izlendi.

Geri dönüşümün önemi, hangi maddelerin çöp olup hangilerinin olmadığının ve geri dönüşüm sayesinde elde edilen ve geri kazanılan enerjinin anlatıldığı sunum sonunda öğrencilere Esan Eczacıbaşı A.Ş. tarafından hazırlanan küçük hediye çantaları dağıtıldı ve okul çevresine de 10 adet Ceviz ağacı dikimi yapıldı.

Çevre Mühendisi Ozan Çıtır, etkinlik sonu yaptığı açıklamada; “Esan olarak Dünya Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutladık. Sürdürülebilir madencilik anlayışı ile tüm faaliyetlerinde önce insan diyen Esan ‘Renkleri Koru’ projesi kapsamında ise çeşitli sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştiriyor. Bugün de sosyal sorumluluk projesi kapsamında Semiha Altunkan İlkokulumuzda öğrencilerimize Çevre temalı bir sunum yaptık ve okul bahçesine ceviz ağacı diktik. Her yıl Türkiye’de farklı alanlarda binlerce ağaç diken Esan, Çevre Günü kapsamında hem çalışanlarına 800 adet ceviz fidanı dağıttı, hem de tesisler içerisine dikim gerçekleştirdi. Önümüzdeki yıllarda da okullarımızda eğitimler düzenleyerek çocuklarımızda çevre bilinci oluşturulmasına devam edeceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500