Advert
Advert
Advert

ÜLKÜCÜLER, ‘İFTAR’DA BULUŞTU…

ÜLKÜCÜLER, ‘İFTAR’DA BULUŞTU…
Bu içerik 2243 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, içinde bulunduğumuz kutsal Ramazan ayı nedeniyle bir iftar yemeği verdi. İftar sonrası okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dualara eşlik eden davetliler, gecenin geç saatlerine kadar vakfın hizmet binasında sohbet ettiler.

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin ve arkadaşları tarafından verilen iftar yemeğine; MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, bazı ilçe yönetim kurulu üyeleri, Firuzpaşa-Gazipaşa Mahalle Muhtarı Recep Panay, basın mensupları ve kalabalık bir davetli topluluğu katılırken, yenilen iftar yemeğinin ardından Kur’an-ı Kerim okunarak, dua edildi.

Vakfın Başkanı Hayrettin Gönül, tüm katılımcılara teşekkür ederken, bir de yoksul ve dar gelirli ailelere yönelik başlatılan yardım çağrısını hatırlattı. Gönül; “Bayramlar, İslâm Âlemi olarak sevinç yumağına dönüştüğümüz günlerdir. Kırgınlıkları, küskünlükleri bir tarafa bıraktığımız, uzak-yakın demeden sevdiklerimize koştuğumuz, yoksul ve dar gelirli insanlara el uzattığımız müstesna günlerdir. İşte bu nedenle bizler de ilçemizde, ulaşabildiğimiz yoksul insanlarımızı sevindirme, onlara bayramın sevincini yaşatma adına elimizden geldiğince yardımda bulunmak istiyoruz. Bu anlamda sizlerden de bu konuda bir şeyler yapmak isteyenlere çağrıda bulunuyoruz. Gelin hep birlikte, özellikle çocukları sevindirelim” dedi.

Geçmişten günümüze ilk kez Ülkü Ocağı olarak düzenlenen iftar yemeğinin sonunda vakfın başkanı Gönül tarafından, bugüne kadar etkinliklerde görev alan gençlere birer teşekkür belgesi verilirdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500