Advert
Advert
Advert

ADA MÜZİK’TEN KAMPANYA…

ADA MÜZİK’TEN KAMPANYA…
Bu içerik 3658 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

“Müzik Bizim İşimiz...” sloganıyla üç yıl önce ilçemizde müzik sektöründe hizmet vermeye başlayan Ada Müzik ve Organizasyon tarafından, tüm müzik aletlerinde %50’ye varan indirim uygulanıyor.

Okulların tatiline girmesine sayılı günler kala Ada Müzik ve Organizasyon, çocukların ve gençlerin müzikle ilgilenmelerini sağlamak amacıyla güzel bir çalışmaya imza attı. Ada Müzik ve Organizasyon tarafından tüm müzik aletlerinde 2 ay boyunca %50’ye varan indirimler uygulanacak.

Ada Müzik işletmecisi Feray Beşpınar müzik aletlerinde %50 indirim kampanyası hakkında bilgi vererek; “Ada Müzik ve Organizasyon” olarak, müziğe ilgi duyan ve müzik aleti almak isteyen tüm öğrencilere özel indirim imkanları sağlıyoruz. Çocuklar müzik ile ilgili aktivitelere doğumdan itibaren başlamalılar. Enstrüman eğitimine ise fiziksel olarak hazır olduklarında başlarlar. Genellikle 4 - 8 yaş arası keman ve piyano için başlangıç yaşı olarak tavsiye edilir. 8 - 15 yaş arası üflemeli çalgılar ve 7 - 15 yaş arası gitar için uygun. Çocuklar şarkı söylemeli, ufak perküsyon çalışmaları yapmalı ve müziğin ritmine göre hareket etmeliler. Bunlar enstrüman eğitimine başlangıcı destekleyen unsurlar” dedi.

Müzik alanında yapılan araştırmalara göre müzik aleti çalan çocuğun IQ’sunun 7 ile 10 puan arasında arttığına, dil öğrenme ve matematiğe katkısının oldukça fazla olduğuna dikkat çeken Başpınar, “Bilimsel araştırmalarda erken yaşta müzik eğitimi gören çocuklarda beynin her bölgesinin aktif hale geldiği görüldü. Bunun sadece küçük yaşta değil ileriki yaşlarda da öğrendiklerini iyi yönde etkileyeceği kanıtlandı. Onun için de müziğin eğitimdeki etkisi ve başarı oranı oldukça yüksek.  Enstrüman çalmayı öğrenen çocukların IQ’larında 7 ve 10 puanlık bir yükselme görüldü. Normal IQ aralığının 100 ve 130 arasında değiştiğini göz önünde bulundurursak, bu oldukça yüksek bir katkı” dedi.

Matematiğe katkısı var…

Dil öğreniminde, matematik ve sembol içeren derslerde de müzik aleti çalmanın etkisinin oldukça fazla olduğunu belirten Başpınar, “Bu derslerde çocuklar tek tek başarılı olabilir ama müzik ile birlikte bunların hepsi bir arada veya birbiriyle birleştirerek de öğrenme yetileri gelişebilir, yaratıcılıkları da çok yükselir. Müzik öğrenmeyen çocuklarla karşılaştırdığımızda aralarında büyük bir fark olduğunu görebiliriz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500