Advert
Advert
Advert

KIZILAY’DAN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ‘ET KONSERVE’…

KIZILAY’DAN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ‘ET KONSERVE’…
Bu içerik 1754 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türk Kızılayı Milas Şube Başkanı Mustafa Gezginci, Ramazan ayı dolayısıyla Kızılay Genel Merkezi tarafından ilçemize gönderilen et konservelerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtımının başlandığını söyledi…

Türk Kızılayı tarafından 2016 yılı içerisinde gerçekleşen vekaleten kurban kesimlerinden elde edilerek 800 gramlık konserve haline getirilen kıyma ve kavurmalar ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başlandı.

288’i kıyma, 288’i ise kavurma olan toplam 576 adet konserveyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladıklarını belirten Kızılay Milas Şube Başkanı Mustafa Gezginci, “Kızılay olarak yıl boyunca ihtiyaç sahibi bireylere ulaşmaya çalışıyoruz. Fakat Ramazan ayı dolayısıyla ayrı bir çalışma başlatılarak genel merkezimiz tarafından ilçemize 576 adet et konservesi gönderildi” dedi.

İlçemizdeki hayırseverlerin Ramazan ayı dolayısıyla fitre ve zekat bağışlarını da kabul ettiklerini belirten Gezginci, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da hayırseverlerimiz fitre ve zekat bağışında Kızılay’ımıza bağışta bulunabilecek. Yapılan bağışlar, maddi yardımlar da ihtiyacı olanlara ulaştırılıyor. Önümüzdeki günlerde yine Kızılay olarak ihtiyaç sahiplerine içerisinde gıda yardımlarının bulunduğu kolilerimizi de ulaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Ramazan ayı dolayısıyla ayrıca 9 Haziran Cuma günü Ulu Camii’nde Mevlit okutulacağını ifade eden Başkan Gezginci, tüm vatandaşları düzenleyecek oldukları mevlidi şerife davet etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500