Advert
Advert
Advert

TEKNOPARK A.Ş. YÖNETİM KURULU 4. TOPLANTISINI YAPTI…

TEKNOPARK A.Ş. YÖNETİM KURULU 4. TOPLANTISINI YAPTI…
Bu içerik 1291 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Teknopark A.Ş.’nin 4. Yönetim Kurulu Toplantısı, Valilik 75. Yıl Toplantı Salonu’nda Muğla Valisi Amir Çiçek’in başkanlığında yapıldı.

Valilik Basın Bürosundan verilen bilgiye göre toplantıya; Vali Amir Çiçek’in yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş ile Yönetim Kurulu üyeleri; Orhan Kılıç, Hamdi Yücel Gürsoy, Mevlüt Acar, Mehmet Dişcigil, Yücel Okutur ve Mustafa Ercan katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Çiçek, Muğla Teknopark'ın turizm, ekonomi, enerji, kültür, tarım, teknoloji, yazılım, ihracat alanlarında yeni projeler üreterek yol gösterecek bir şirket olacağını söyledi.

Teknopark A.Ş’nin gerekli altyapı, idare binası ve kuluçka merkezi inşasına yönelik destek taleplerini almak için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Çiçek, yönetici şirket kuruluşunun gerçekleşmiş, imar planlarının onaylanmış, proje kapsamında yapılacak idare binası ve kuluçka merkezi inşaatları ile ilgili uygulama projeleri Bakanlık tarafından onaylanmış, inşaat ruhsatının alınmış olması gerektiğinden söz etti.

Teknopark A.Ş.’ye ait Menteşe ilçesi Karabağlar mevkiinde bulunan alanın imar planları dosyasının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderildiğini söyleyen Vali Çiçek, “Bölgeye ait imar planları Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki tarafından 30 Mayıs 2017 tarihinde imzalanmış olup askı süreci bu hafta başlayacaktır” dedi.

Konuşmasında daha sonra, Teknopark’ta yer alan Girişimci Şirketlerin yararlanacağı olanaklardan da söz eden Vali Çiçek, “Girişimci şirketler; Kurumlar Vergisi, KDV, Gelir Vergisi, Sigorta Pirimi İşveren Hissesi, Damga Vergisi ile Harçlar olmak üzere çok önemli avantajlardan yararlanmış olacaklar” dedi.

Vali Çiçek, konuşmasının sonunda, toplantıda görüşülecek konulardan en önemlisinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından imzalanan imar planına göre şirkete ait mimari projenin düzenlenmesinde uyulacak usul ve esaslar olduğunu sözlerine ekledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500