Advert
Advert
Advert

ESKİ LİMAN ÖZELLEŞTİRİLİYOR…

ESKİ LİMAN ÖZELLEŞTİRİLİYOR…
Bu içerik 3444 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yıllarca yükleme iskelesi olarak hizmet veren Güllük eski limanının Yat Limanına çevrilmesi gündemde…

Güllük eski yükleme limanı ve çevresindeki saha, Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne bağlı. Önceki gün Resmi Gazete’de yayınlanan ihale ilanına göre, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca liman ve çevresi, 36 yıllığına işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilecek.

İhale ilanına göre, son teklif verme tarihi 21 Temmuz 2017 olarak belirlenen Güllük Limanı’nın, marinaya dönüştürüleceği, ihaleyi alacak firmanın burayı 36 yıl süre ile marina olarak kullanılacağı belirtiliyor.

Bilindiği gibi Güllük Limanı, yarattığı kirlilik, kent yaşamını ve turizmi olumsuz etkilediği gerekçesiyle, Mandalya Körfezi’nin Dalyan’a yakın bölgesine nakledilmişti. O günden bu yana, eski iskelenin bulunduğu alanın, yatların bağlandığı bir marinaya dönüştürülmesi gündeme getirilmişti. Kamuoyunda uzun bir süredir tartışılan bu konunun bölgeye yararlı olacağı öngörülmüştü.

Son teklif verme tarihi olan 21 Temmuz 2017 sonrasında ihalesi yapılacak olan eski iskelenin, ihaleyi alacak firma tarafından sökülerek, 260 yat bağlanacak marinaya dönüştürülmesi bekleniyor. İhaleyle 36 yıllığına işletme hakkı verilecek iskele alanı ise 5 bin 975 metrekare.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500