Advert
Advert
Advert

85 SPORCU MADALYASINI ALDI…

85 SPORCU MADALYASINI ALDI…
Bu içerik 1878 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Folklor Araştırma Derneği tarafından bu sene 6’ncı kez düzenlenen Kültür Festivali’nin ilk etkinliğine katılan minik satranç sporcuları, renkli görüntüler oluşturdular…

Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD) tarafından bu sene 6’ncısı düzenlenen kültür festivali, okul öncesi eğitim gören miniklerin katıldığı satranç turnuvası ile başladı. Türkiye Satranç Federasyonu Milas Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar ve satranç Hakemi Ali Ülgün’ün gözetiminde, Milas Sanat Merkezi’nde gerçekleşen turnuvaya 85 minik sporcu katıldı.

Turnuva öncesinde velilere kısa bir konuşma yaparak ‘hoş geldiniz’ diyen MİFAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli; “Bugün turnuvaya katılan tüm çocuklarımız şampiyon ilan edilecek ve kendilerine birer madalya takılacak. Çünkü asıl amaç çocukları yarıştırmak değil, çok özel bir spor dalı olan satrancı çocuklarımıza sevdirmektir” diyerek, tüm katılımcılara teşekkür etti.

VELİLER FOTOĞRAF ÇEKMEK İÇİN YARIŞTILAR…

Turnuva için hazırlanan salona isimleri okunarak alınan çocukların anne-babaları, çocuklarının fotoğrafını çekmek için adeta yarıştılar. Kimi minik sporcu, anne ve babasından ayrılmak istemediği için ağlarken, görevli öğretmenler velileri salonun dışına çıkardılar.

MOLADA KEK VE MEVVESUYU İKRAMI…

İki bölüm halinde ve yaklaşık bir saat süren turnuvanın ilk bölümü tamamlandığında minik sporculara 10 dakika dinlenme molası verildi. Bu sırada kek ve meyvesuyu ikram edilen minikler, molanın ardından ikinci bölüm için yeniden başladılar.

TÜM KATILIMCILAR ŞAMPİYON İLAN EDİLDİ…

Turnuvaya katılan 85 minik sporcu şampiyon ilan edilerek, tüm katılımcılara birer madalya takılırken, çocuklarının bu özel anını görüntülemek isteyen veliler, yine fotoğraf çekebilmek için adeta yarıştılar.

ALTUNBOZAR’DAN MİNİKLERE ÖZEL İLGİ…

Türkiye Satranç Federasyonu Milas Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar, turnuva sonunda düzenlenen madalya töreni öncesinde tüm velilere ve özellikle 4 yaş grubundaki minik sporculara övgüler yağdırarak; “Çocuklarımız hepimizin geleceği… Bizim onlara iyi birer gelecek hazırlamamız, onların bu ülkeye ve bu topluma yararlı bir birey olmaları adına göstermiş olduğunuz çabayı takdirle karşılıyor, satranç gibi çok özel bir spor dalına ilgi gösteren bu minik yavruları gönülden kutluyorum. Umuyorum, içlerinden bazıları bu spora olan ilgilerini devam ettirir ve gelecekte çok büyük başarılara imza atarlar” dedi.

MİFAD tarafından bu sene ikincisi düzenlenen satranç turnuvası, günün anısına toplu çekilen fotoğrafla son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500