Advert
Advert
Advert

KÜLTÜR FESTİVALİ BAŞLIYOR…

KÜLTÜR FESTİVALİ BAŞLIYOR…
Bu içerik 2016 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Folklor Araştırma Derneği Kulübü (MİFAD) tarafından düzenlenen ‘Kültür Festivali’ bu sene 6’ncı kez Milaslılarla buluşacak. Festival, 3-4 Haziran’da gerçekleşecek…

Milas Sanat Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısıyla bu sene 6’ncı kez düzenlenecek olan Kültür Festivali’nin programını basın mensuplarıyla paylaşan Dernek Başkanı Mustafa Emekli, geçmiş yıllara göre bu sene festivalin daha dar kapsamlı tutulduğuna vurgu yaptı.

Dernek Başkanı Emekli; “Bildiğiniz gibi her yıl Mayıs ayı içerisinde düzenlediğimiz festivalimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası Balık Festivali ve Çocuk Şenliği nedeniyle Haziran ayına ertelenmişti. Çünkü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ve 2 ayrı rekor denemsinin yapıldığı etkinlik, ilçemizin tanınması adına önemli bir organizasyondu ve öyle bir etkinlik döneminde bizim de festival yapmamız doğru olmazdı. Bu nedenle festivalimizi 3-4 Haziran 2017 tarihlerine erteledik” diyerek festival programını paylaştı.

Emekli tarafından açıklanan festival programı şöyle:

“3 Haziran 2017 Cumartesi; küçük grup bale, kardelen bale, erkek jimnastik, küçük grup jimnastik, Anadolu dansları, orta grup bale, Hint dans grubu, yetenek sizsiniz, orta grup jimnastik, büyük ritmik jimnastik ve büyük akrobasi jimnastik.

4 Haziran 2017 Pazar; Anadolu’nun renkleri, zeybek büyükler (erkek), MİFAD dans grubu, Kafkas grup, modern dans, zeybek (çocuk), Kafkas (solo), Sınav Lisesi, Kız Meslek Lisesi, modern dans ve zeybek(Yetişkin).

Festival programının geçmiş yıllara göre neden dar kapsamlı tutulduğuna ilişkin sorulan soru üzerine Milas Folklor Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli; “Ülkemizin belli bölgelerinde süren terörle mücadele, güvenlik güçlerimiz tarafından yürütülen olağanüstü bir çalışma ile devam ediyor. Maalesef her gün şehit haberleri alıyoruz. Elbette bu durum bizleri oldukça üzen, her köşesi cenneti andıran bu güzel ülkemizde görmek ve yaşamak istemediğimiz bir şey. Umarız en kısa zamanda ülkemiz bu beladan kurtulur.

Öte yandan tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hissedilir ölçüde ekonomik sıkıntılar var. Tüm bunları göz önünde bulundurarak festival programını geçmiş yıllara göre daha dar kapsamlı tutarak, yöresel özellik taşımasına özen gösterdik” diyerek yanıt verdi.

Amfi Tiyatro’da iki gün sürecek ve saat 21.00 de başlayacak olan festival programı için geçen yıllarda yapılan kortej yürüyüşünün de Ramazan ayı nedeniyle iptal edildiğini belirten Başkan Emekli; “Her şeye rağmen 2 gün Milaslıların, keyifli bir zaman geçireceğine eminiz. Tüm halkımızı etkinliğimize davet ediyoruz” dedi.

2 Haziran 2017 Cuma günü ise etkinlik kapsamında saat: 18.00 de Milas Sanat Merkezi’nde, okul öncesi eğitim gören çocukların katılacağı ‘Satranç Şenliği’ düzenlenecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500