Advert
Advert
Advert

159 SPORCU BİRBİRİYLE YARIŞTI…

159 SPORCU BİRBİRİYLE YARIŞTI…
Bu içerik 2249 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

MİTSO ve Satranç İlçe Temsilciliği işbirliğinde MİTSO lokalinde düzenlenen ve iki gün süren satranç turnuvasına 6 kategoride 159 satranççı katıldı… 7 ile 53 yaş arasındaki satranççıların katıldığı turnuvanın açık kategorisinde Mehmet Salih Kaya birinci oldu…

Milas Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Satranç Federasyonu Milas İlçe Temsilciliğinin işbirliğinde her yıl geleneksel olarak düzenlenmekte olan Milas Gençlik Kupası Satranç Turnuvası'na bu yıl 7 ile 53 yaşları arasında toplam 159 satranç sporcusu katıldı. Türkiye Satranç Federasyonu lisansına sahip satranççılar arasında yaş gruplarına göre 6 kategoride yapılan turnuvanın açık yaş grubunun şampiyonu 53 yaşındaki Mehmet Salih Kaya oldu.

Milas Gençlik Kupası Satranç Turnuvası 27 / 28 Mayıs Cumartesi ve Pazar günleri MİTSO lokalinde yapıldı. TSF Milas İlçem Temsilcisi Vildan Elif Altunbozar'ın yönetiminde yapılan satranç turnuvasına 7 ile 53 yaş arasında toplam 159 sporcu katıldı. Turnuvada N. Ali Ülgün, Elif Vildan Altunbozar, Mualla Keskin, Neslihan Şenol, Cumhur Önel ve İsmail Hakkı Sütçü hakem olarak görev aldılar.

Milas Gençlik Kupası Satranç Turnuvası'nda 7 yaşındaki sporcular kategorisindeki yarışmaya 36 satranççı katılırken en yüksek puanı toplayan Cem Polat bu grubun birincisi oldu.

8 yaş grubundaki satranççıların yarışmasına 39 satranççı katıldı. Bu kategorinin birinciliğini Yağız Acar kazandı.

2008 - 2007 doğumlu 10 yaş ve altı kategorisindeki yarışmaya 47 sporcu katılırken Arda Üzgür birinciliği elde etti.

2006 - 2005 doğumlu 12 yaş ve altı kategorisinde 12 satranççı yarıştı ve Nuri Efe Parasız birinciliği kazandı.

2004 - 2003 doğumluların yer aldığı 14 yaş ve altı kategorisinde 11 satranççı arasında Hilal Soyal birinci oldu.

Her yaş grubundan satranççının yarışabildiği açık kategorisinde 53 - 09 yaş arasında 14 satranççı yarıştı. Bu kategoride birinciliği 53 yaşındaki Mehmet Salih Kaya kazandı.

Turnuvanın sonunda MİTSO Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu'nun da katıldığı törenle kendi kategorilerinde ilk üçe girmeyi başaran satranççılar birer kupa, 3 - 10 arasındaki satranççılar ise birer madalya ile ödüllendirildiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500