Advert
Advert
Advert

TURHAN SELÇUK ANISINA İSTANBUL’DA…

TURHAN SELÇUK ANISINA İSTANBUL’DA…
Bu içerik 1670 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi’nin 2011 yılından beri düzenlediği Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda geçtiğimiz yıllarda dereceye giren tüm eserler, İstanbul’da Scheneidertempel Sanat Merkezi’nde açılan bir sergide toplandı...

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Cumhuriyet Gazetesi Çizerlerinden Kamil Masaracı’nın girişimleriyle 2011’den beri düzenlenen ve Türkiye’nin en önemli karikatür yarışmalarından biri haline gelen Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nın geçen 7 yılında dereceye giren tüm eserlerin yer aldığı Schneidertempel’deki serginin açılış konuşması usta çizer İzel Rozental tarafından yapıldı.

Rozental, sergiye emeği geçen herkese tek tek teşekkür etmesinin ardından sözü Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a bıraktı.

Başkan Tokat, “Ben Anadolu’nun mütevazı ilçelerinden birinin belediye başkanıyım” diye söze başladıktan sonra “Burada bugün karikatür severler, Turhan Selçuk severler ve dostları ve aynı zamanda Milas severler ve dostları; bu üç harmanlanmış duygu yükü bizim gururlanmamızı ve onurlanmamızı sağlıyor” diyerek yeni başkan seçildiği dönemde Cumhuriyet gazetesine yaptığı bir ziyaret sırasında Kamil Masaracı ile nasıl tanıştığını ve o kısacık sohbetin nasıl bu yarışmaya hayat verdiğini anlattı.

25 Haziran’a kadar sergilenecek…

Sergide yer alan 100’e yakın karikatüre baktığımızda hem yarışmanın niteliği, yüksek kalitesi hakkında bir fikir sahibi oluyoruz hem de aslında karikatür sanatının çağının önemli olaylarını, meselelerini ve tartışmalarını nasıl yansıttığını anlatan Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Sergisi, 25 Haziran’a kadar sergilenmeye devam edecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500