Advert
Advert
Advert

YARALI LEYLEK TEDAVİ ALTINA ALINDI…

YARALI LEYLEK TEDAVİ ALTINA ALINDI…
Bu içerik 1868 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas - Bodrum Havalimanı'ndan kalkış yapan bir uçağın arkasında uçarken birden yere düşen leylek yavrusu, başından yaralandı… Başını çarpmaya bağlı görme yetisini de kaybettiği sanılan yavru leylek, tedavi için Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği yetkililerine teslim edildi…

Her ikisi de evli, bir çocuk babası olan elektrik teknisyeni Bayram Atıcı (40) ile elektrik teknikeri Hasan Kıran (30), görev yaptıkları Milas - Bodrum Havalimanı'ndan kalkış yapan bir uçağın arkasında uçan bir yavru leyleğin birden havada taklalar atarak piste düştüğünü farkettiler.

Atıcı ve Kıran, düştükten sonra toparlanıp pistin kenarındaki otluk alana gelen leyleğin yardımına koştular.

İki görevli, düştüğünde başına darbe aldığı için sersemlemiş durumdaki leyleği, bulunduğu yerden daha güvenli bir yere aldı. Ardından da Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği'ne durum bildirildi.

Gözleri görmediği fark edilen leylek, Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği'nden gelen görevlilerden Durmuş İnce'ye teslim edildi.

İnce, kanadında kırık bulunmadığını, sadece başına düşmeye bağlı bir darbe aldığı ve buna bağlı olarak görme yetisini kaybettiğini zannettikleri leyleği tedavisi ve rehabilitasyonu için Ula İlçesi Gökova Mahallesi'ndeki anlaşmalı veterinerlerine götürüp tedavisini yaptıracaklarını söyledi.

Yaralı leyleği bulan Bayram Atıcı, “Yavru leylek, havalimanından kalkış yapan bir uçağın arkasında uçuyordu. Hava boşluğuna denk gelmiş olsa gerek ki, bir anda düşüp piste çakıldı. Yaralı leyleği, tedavisi için Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği yetkililerine teslim ettik. Yavru leyleğin çok sayıda yuvanın bulunduğu havalimanının yakınındaki Koru Köyünden geldiğini tahmin ediyoruz. İnşallah kısa sürede sağlığına kavuşur ve doğal ortamına döner. Bir gün önce de yine pistin yakınında yaralı bir martı bulup tedavisi için veterinere göndermiştik" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500