Advert
Advert
Advert

MİLAS’IN SON SATRANÇ TURNUVASI…

MİLAS’IN SON SATRANÇ TURNUVASI…
Bu içerik 3318 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Milas MİTSO tarafından düzenlenen Satranç Turnuvası 27-28 Mayıs tarihlerinde yapıldı…

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Lokali’nde yapılan Satranç Turnuvasına 200’e yakın sporcu katıldı. Sezonun Milas’taki son turnuvasına ilgi oldukça büyük oldu. 7-8-10-12-14 ve Açık olmak üzere 6 kategoride sporcular turnuvanın ilk on derecesi içine girmek için yarıştılar.

Ali Ülgül’ün başhakemliğini yaptığı Satranç Turnuvasında Elif Vildan Altunbozar, İsmail Hakkı Sütçü, Cumhur Önal, Neslihan Şenol, Mualla Keskin sporculara hakem olarak yardımcı oldular.

Turnuva Direktörlüğünü Milas Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar’ın üstlendiği Satranç Turnuvasına Milas ve çevre ilçelerden ve illerden sporcular katıldılar.

Bu yıl 12ncisi yapılan Milas MİTSO Satranç Turnuvası 27 Mayıs Cumartesi günü ilk tur maçları ile başlayıp 28 Mayıs Pazar günü ikinci tur maçları ile sona erdi. Turnuva müsabakalarının sona ermesiyle birlikte turnuvanın ödül töreni yapıldı.

6 Kategorinin ilk üç sırasını alan sporculara kupaları 4 ile 10. sırada yer alan sporculara da madalyaları dağıtıldı. Turnuvanın ödül töreninde sporculara madalya ve kupalarını MİTSO Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu, MİTSO Sicil Müdür Yardımcısı Aslı Yalçın ve Spor Muhabiri Hüseyin Açar verdi.

Turnuva tüm sporcuların günün anısını paylaştıkları turnuva fotoğrafı ile sona erdi.

Katılımcılara ve destekleyenlere teşekkür etti…

Turnuva ödül töreninde bir konuşma yapan MİTSO Satranç Turnuvası Direktörü ve Milas Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar turnuvanın son derece başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek turnuvaya katılan tüm sporculara, ailelerine ve turnuvaya sponsor olan ev sahibi MİTSO ve MİTSO Lokal İşletmecisi Can Alaçeşme’ye, Spor Muhabiri Hüseyin Açar’a ve turnuva hakemlerine teşekkür etti.

Sezonun Milas’taki son turnuvasına katılımın yoğun olmasının Satranç Ailesi olarak kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Elif Vildan Altunbozar, “Haziran ayı içinde Muğla’da ve Temmuz ayı içinde Güllük Mahallesi’nde yapılacak olan Satranç Turnuvalarına sporcularımızı bekliyoruz” dedi.

Turnuva Sıralaması…

7 Yaş Altı…

1. Cem Polat, 2. Kayra Çakır, 3. Çağan Yalçın, (Kupa)

4. Ali Çağan Ayvaz, 5. Aleyna Kaya, 6. Kaan Efe Akçin, 7. İlker Avcıoğlu, 8. Eylül Eskici, 9. Cihan Güroğlu, 10. Tuncay Akyar (Madalya)

8 Yaş Altı…

1. Yağız Acar, 2. Sabri Yiğit Dağdeviren, 3. Batuhan Sütçü, (Kupa)

4. Öykü Kökten, 5. Ege Pakkan, 6. Elifsu Tunç, 7. Durmuş Eren Cebe, 8. Çağan Efe Ece, 9. Elif Nida Kırcağız, 10.Taylan Yavuz, (Madalya)

10 Yaş Altı…

1. Arda Uzgur, 2. Ertuğrul Kabaz, 3. Muhammet Akgedik (Kupa)

4. İsmail Yağız Özen, 5. Yağız Alp Balıkçı, 6. Efe Gündüz, 7. Ali Ümit Karca, 8. Kaan Sütçü, 9. Ali Emre Ören, 10. Egehan Öner (Madalya)

12 Yaş Altı…

1. Nuri Efe Parasız, 2. Arda Kırova, 3.Yiğit Aydın (Kupa)

4. Melisa Kara, 5. Nazlı Yılmaz, 6. Süleyman Alp Çetinkaya, 7. Ziya Furkan Toklu, 8. Gökalp Avcı 9. Tuğçe Sude Yıldız, 10. Ömer Faruk Tural (Madalya)

14 Yaş Altı…

1. Hilal Soyal, 2. Şinasi Deniz Portakaldalı, 3. İsmail Emin Memiş (Kupa)

4. Sercan Burak Gezer, 5. Gökalp Ergun, 6. İzzet Erdoğan, 7. Mustafa Yağız Kara, 8. Sezer Kırca, 9. İsmail Yorulmaz, 10. Nimet Begüm Aydoğdu (Madalya)

Açık Kategori…

1. Mehmet Salih Kaya, 2. Ali Demirbaş, 3 .Süleyman Yıldırım (Kupa)

4. Gizem Demir, 5. Alim Korkmaz, 6. Halil Kara, 7. Yusuf Boncuk, 8. Çınar Altunay, 9. Yunus Emre Tunç, 10. Hamit İzdaş (Madalya)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500