Advert
Advert
Advert

MİLASLI ‘KORSAN SÜBYELER’…

MİLASLI ‘KORSAN SÜBYELER’…
Bu içerik 3107 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milaslı sanatçı Erdoğan Aşıcı’nın ünlü maskları ve yağlı boya resimleri Eskişehir’de sergilendi…

Türkiye’de ve hatta dünyada ilk kez, sübye kabukları üzerine, sübyenin doğal çizgilerini izleyerek yarattığı masklarla ünlü Milaslı Sanatçı, Eczacı Erdoğan Aşıcı’nın  “Milaslı Korsan Sübyeler” isimli birbirinden özel mask çalışmaları Eskişehirli sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

13 - 18 Mayıs tarihleri arasında, Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nin Turgut Özakman Sergi Salonu’nda açılışı yapılan sergiye Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’de katıldı.

Sergide yağlıboya resimlerinin yanı sıra Erdoğan Aşıcı’nın kendi yaratıcılığı ile ortaya çıkan sübye kabukları üzerine yapılan masklar da Eskişehirlilerin beğenisini toplarken, Eskişehir basınında da “Milas’ın Korsan Sübyeleri” başlığıyla, geniş yer buldu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın da çelenk gönderdiği ve kutladığı serginin çok dikkat çektiğini belirten Erdoğan Aşıcı, “Dünyada ilk kez benim yaptığım bu çalışma dolayısıyla, izleyicilerin şaşkınlık ve takdirleri, beni kuşkusuz çok mutlu etti. Çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu sergi sırasında başka illerden de davetler aldık. Böylece hem çalışmalarımı daha geniş kitlelere tanıtma imkanım oldu hem de ‘Milas’ın Korsan Sübyeleri’ başlığıyla, Milasımızın da tanıtımına katkı sağlamış oluyoruz. Ben de eserlerimin sergilenmesinde katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500