Advert
Advert
Advert

DHMİ 84. YILI KUTLANDI…

DHMİ 84. YILI KUTLANDI…
Bu içerik 2617 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Devlet Hava Meydanları (DHMİ), kuruluşunun 84’ncü yıldönümünü, düzenlediği bir yemek ile kutladı. MYLASA 48’de düzenlenen yemeğe tüm DHMİ çalışanları, eşleri ve kurumdan emekli olan eski başmüdürler katıldı.

Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, kurum başmüdürü Kemal Daştan, başmüdür yardımcıları Hasan Tosun ve Engin Zırhlıoğlu, şube müdürleri, çalışan tüm personel ve eşlerinin katıldığı gecede, kurumdan emekli olan eski müdürlere de birer teşekkür plaketi verildi.

Gecenin anlam ve önemini belirten konuşmayı, DHMİ Başmüdürü Kemal Daştan yaptı. Daştan kurumun bölge ekonomisine ve turizme olan katkısına dikkat çekerek; “Sunmakta olduğumuz hizmetlerin aksaksız ve kusursuz olmasına azami dikkat gösteriyoruz. Havalimanımızda faaliyette bulunan tüm kurum ve kuruluşlarımız büyük bir uyum içerisinde çalışmaları bize bu imkânı vermiştir. Bu vesile ile faaliyetlerimiz sürecinde ve yaşadığımız sıkıntıların çözülmesi noktasında bizlere sağlanan katkı ve yardımlar için eşgüdümlü ve gayretli çalışmalarından dolayı havalimanımızdaki tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 1933 yılından bu yana sivil havacılık faaliyetlerinin gereği olan hava taşımacılığı, meydan ve yer hizmetlerinin yapılması, hava trafik kontrol hizmetlerinin ifası, seyrüsefer sistem ve kolaylıklarının kurulması ve işletilmesini sağlayarak havacılık sektöründe uluslararası standartlarda kaliteli, güvenli ve konforlu hava seyrüsefer ve havaalanı işletme hizmetlerini sunmaktadır.

Bu hedefle küresel boyutta rekabet gücüne haiz dünyanın öncü kuruluşlarından biri olmaktır. Milas-Bodrum Havalimanı olarak bu hizmetleri en iyi şekilde ifa edebilmek için DHMİ diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte büyük bir uyum ve gayret içerisinde çalışmaktadır.

Havalimanımızdan 2016 yılı 11 Mayıs itibariyle 499.388 yolcuya hizmet verilmiş, 2017 yılı Mayıs itibariyle 537.277 kişiye hizmet sunulmuştur. Yani iç hatlarımızda 2016 yılına göre % 11.2 oranında artış olmuştur. Dış hatlarımızda ise yaklaşık % 21 düşüş vardır. Ancak organizasyonlarla ilgili yetkili firmalarla yapılan görüşmelere göre Haziran 2017 ayı içerisinde yapılacak seferlerin artışı ile birlikte bu veriler 2016 yılı verilerinin üstüne çıkması beklenmektedir.

Emekleriyle, alın terleriyle ve kıymetli çalışmalarıyla kurumumuzu 1933 yılından bugüne taşıyan değerli çalışanlarımızı anmak istiyorum. Burada görevi başında ya da emekliliği sürecinde ebediyete intikal etmiş tüm kurum personelimizi rahmetle anıyor, onları minnet ve şükranla yad ediyoruz. Emekliliği nedeniyle aramızdan ayrılan tüm personelimize de şükranlarımızı sunarak teşekkür ediyoruz.

Son olarak halen görevi başında kurumumuzun büyük başarısının altında imzası bulunan kıymetli mesai arkadaşlarıma da göstermiş oldukları bu özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, kendilerine ve değerli ailelerine sağlık ve mutlu ömürler diliyorum” dedi.

Başmüdür Daştan tarafından yapılan konuşmanın ardından 84’ncü kuruluş yıldönümü pastası, başmüdür ve müdür yardımcıları tarafından kesilirken, kurumdan emekli olmuş eski müdürlere birer teşekkür plaketi verildi.

Düzenlenen birlik-beraberlik ve kaynaşma yemeği, canlı müzik eşliğinde gece geç saatlere kadar sürdü.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500