Advert
Advert
Advert

“MİLAS GENÇLİĞİNE HİZMET EDİYORUZ…”

“MİLAS GENÇLİĞİNE HİZMET EDİYORUZ…”
Bu içerik 2160 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2016-2017 spor sezonunda, Muğla İkinci Amatör Küme Ligi’nde mücadele eden Milas Dörtyol Gençlikspor Kulübü Basın Sözcüsü Zarife Turgut İkinci Amatör Küme Ligi sezon sonunda, kulüp çalışmaları ile ilgili Milas kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günler içinde yapılan açıklamada Dörtyol Gençlikspor’un kuruluş yıllarından bu yana sportif anlamda yaptığı çalışmaları vurgulayan Basın Sözcüsü Zarife Turgut; “Dörtyol Gençlikspor Kulübü olarak hedefimiz her zaman Milas gençliğine spor yoluyla hizmet etmek ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumaktır” dedi.

Zarife Turgut; “1985 yılında kurulan ve bugüne kadar alt yapı Muğla liglerinde futbolda 4 kez grup birinciliği, 2 kez il ikinciliği ve 2 kez de il üçüncülüğü olma başarısını elde eden sporcularımız ayrıca voleybol branşımızda da erkekler liginde grup ve il birinciliği başarısını elde ederek Muğla’yı, Burdur Bölge Yarışmalarında temsil etme hakkını kazandık. Muğla Yıldız Kızlar voleybol liginde 10 yıl önce il üçüncülüğünü kazandık.

Futbolda ve voleybolda Milas gençliğine en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştık. Mevcut imkanlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık.

2016-2017 sezonunda ise Muğla futbol liglerinde, ikinci amatör küme liginde mücadelemizi sürdürdük. 22 sporcumuzla liglere başladık. Bu sporcularımızdan 10 sporcumuz kadromuza yeni isimler olarak katıldılar.

Lig sezonu içersinde bazı futbolcularımız çeşitli nedenleri bahane ederek takımımız kadrosundan ayrıldılar. Kadromuzda yer alan futbolcularımızdan bazıları müsabakalar sırasında sakatlanarak lig maçlarımızda yer alamadılar. Bu nedenlerden dolayı kadromuz azaldı ve kulüp olarak ligde bazı maçlarımızı 11 kişi ile yedeksiz oynamak zorunda kaldık.

9 sporcumuzla oynadığımız lig maçları oldu. Ancak her olumsuz şarta rağmen bazı spor kulüpleri gibi bahanelerin arkasına sığınarak katıldığımız ligden çekilmeyerek, onurlu mücadelemizi sürdürdük.

2016-2017 Muğla futbol sezonunda, İkinci Amatör Küme Ligi’nde müsabakalara bizlerle başlayıp sezon sonuna kadar bizimle birlikte olan tüm sporcularımızı kutluyor ve Dörtyol Gençlikspor Kulübü Yönetimi olarak teşekkür ediyoruz.

20116-2017 spor sezonunda futbolun dışında da Dörtyol Gençlikspor Kulübü olarak voleybol branşında kızlar dalında lig müsabakalarına katılarak sporcularımızın maç heyecanı yaşamasını istedik.

Yıldızlar ve genç kızlar liginde sadece sporcularımıza maç heyecanı yaşatmak ve maç tecrübeleri kazandırmak adına katıldık. Amacımız şampiyonluklar değil sporcularımızın spor yapmalarını sağlamaktı. Bu amacımızda da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz.

Sezon içersinde Dörtyol Gençlikspor adına voleybol liginde mücadele eden sporcularımızı da yönetim olarak kutluyor ve tek tek tüm sporcularımıza teşekkür ediyoruz.

Bugüne kadar her spor sezonunda Dörtyol Gençlikspor olarak yaşadığımız maddi sıkıntılarımız oldu. Ancak bu parasal sıkıntılarımızı hiçbir zaman dile getirmedik ve mevcut olanaklarımız ile katıldığımız her spor liginde mücadelemizi sürdürdük.

Kulüp Başkanımız Sercan Ergin’in şahsi çabaları ve harcamaları ile ligde tutunmaya çalıştık. 2016-2017 sezonunu işte bu şartlarla geride bıraktık. Bir kez daha formamız altında liglerde mücadele eden tüm sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz.

2016-2017 sezonu lig mücadelemiz öncesinde ve her sezon öncesinde kulübümüze destek olan Milas Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Tokat’a da verdikleri destekler için yönetim kurulumuz olarak teşekkür ediyoruz.

2017-2018 spor sezonunda Muğla mahalli liglerde alt yapı takımlarımızla mücadele etmeye karar verdik. Eğitim ve öğretim döneminin sona ermesi ile birlikte yaz boyu gelecek sezon için sporcularımızla çalışmalarımıza başlayacağız.

2016-2017 sezonunda Milas Dörtyol Gençlikspor Kulübümüze yazıları ve haberleriyle destek olan Milas Önder Gazetesi spor muhabiri Sayın Hüseyin Açar’a, Haber Milas’a, Radyo Gözlem’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Spor Yapmaktan Asla Vazgeçmeyin…

Milas Dörtyol Gençlikspor Kulübü Basın Sözcüsü Zarife Turgut basın açıklaması sonrasında kendisi ile ilgili bilgiler vererek, 8 yıldır Dörtyol Gençlikspor Kulübü’nde yöneticilik yaptığını söyledi. Sporu çok sevdiğini vurgulayan Zarife Turgut, Milas Özen GYM Spor Salonu’nda sporcuların antrenörlüğünü yaptığını belirtti. Dörtyol Gençlikspor’un dışında bu yıl yeni kurulan Milas Erginspor Kulübü’nde de yöneticilik yaptığını söyleyen Basın Sözcüsü Zarife Turgut, Yoga sporu ile ilgilendiğini de vurgulayarak hedefinin gelecek yıllarda Milas’ta Yoga eğitmenliği yapmak olduğunu söyledi.

2017-2018 spor sezonunda Milas adına sportif yarışmalara katılan tüm spor kulüplerine ve sporculara başarı dileklerini ileten Milas Basın Sözcüsü Zarife Turgut, Milas gençliğine de tavsiyelerde bulunarak bol bol spor yapmalarını ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını istedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500