Advert
Advert
Advert

NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BUGÜN BAŞLIYOR…

NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BUGÜN BAŞLIYOR…
Bu içerik 2130 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından organize edilen 8. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği bugün başlıyor…

Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu, emekli öğretmen Nebi Uslu anısına 8. kez düzenlenecek Tiyatro Şenliği bugün Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda başlayacak. Şenliğe bu yıl 4 okul, 4 oyun ile katılıyor.

Şenlik bugün, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Ray Cooney’in yazdığı, Erdem Katırcı’nın yönettiği “Kaç Baba Kaç” isimli oyunuyla başlayacak.

24 Mayıs Çarşamba günü, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Derya Çelebi tarafından yazılıp yönetilen “Zühtü’nün Dolapları”,

25 Mayıs Perşembe günü, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından, Moliere’nin yazdığı, Özlem Beytor’un yönettiği “Hastalık Hastası”,

26 Mayıs Cuma günü, Özel Final Temel Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından “Yankı Büyükkaraca’nın yazıp yönettiği “Garibiz” adlı oyunlar sahnelenecek.

8. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin ödül töreni ise, 28 Mayıs Pazar akşamı saat 21’de Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda yapılacak.

Tiyatro Şenliğinin bu yılki Jüri üyeleri ise tiyatro oyuncusu, yazar, yönetmen ve yaratıcı drama eğitmeni Kenan Yıldırım, tiyatro oyuncusu, İngilizce drama eğitmeni Ziba Türk ve Tiyatro oyuncusu, yönetmen, yaratıcı drama eğitmeni İlker Erçman isimlerinden oluşuyor.

Şenlikle ilgili açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat şunları söyledi; “Tiyatronun ilçemizde yoğun ilgi görmesi bizleri memnun ediyor. Tiyatro hayatımızın aynası, hedefimize yön veren önemli bir sanat. Bir milletin geleceği, onun yetiştirdiği sanatçılara, sanatkarlara ve onların verdiği mesajlara bağlıdır. Çünkü sanatçılar ve sanatkarlar topluma örnek kişilerdir. Nebi Uslu’nun adını yaşatmaya ve gönül verdiği tiyatroyu Milas’ta hak ettiği yere getirme kararlılığındayız. Nebi Uslu tiyatro şenliği vefanın, sevginin, tiyatroya adanmış hayatlara saygının eseridir. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin gerçekleşmesine emek veren, destek veren herkese teşekkür ederken sahneleyecekleri oyunlarla bizlere keyif verecek olan tüm tiyatro ekiplerine başarılar dilerim” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500