Advert
Advert
Advert

MÜZİKTE BÜYÜLÜ BİR YOLCULUK…

MÜZİKTE BÜYÜLÜ BİR YOLCULUK…
Bu içerik 2090 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi, muhteşem bir organizasyona ev sahipliği yaparak, dünyaca ünlü flütçü ve arpisti Milaslılarla buluşturdu.

Neslinin en iyi flütçülerinden biri olarak tanımlanan Bülent Evcil ve yurtiçi ve yurt dışında birçok orkestrayla sahneye çıkan Arpist Çağatay Akyol, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi tarafından organize edilen ‘Müzikte büyülü bir yolculuk’ etkinliğinde Milaslılara doyumsuz bir müzik ziyafeti verdiler.

Aşkıdil Akarca Sahnesinde 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat 20.30’da gerçekleştirilen müzik ziyafetinde Bülent Evcil ve Çağatay Akyol çaldıkları birbirinden güzel eserlerle Milaslıları flüt ve arpla müziğin büyülü dünyasına yolculuk yaptırdılar. Bülent Evcil ve Çağatay Akyol J.S.BACH Sicilliano, C.W.GLUCK Orfeu e Euridice’den kutsanmış ruhların dansı, PHILL COULTIER The Battle of Kinsale, JAY UNGAR Ashokan Farewell, J. İBERT Entracte, Üç Türk Halk Şarkısı olan Nihavent long, Katibim, Şehnaz Tango, M. MIYAGI Haru no Umi, P. MORLACCHI İl Pastorale Svizzero, ASTOR PIAZZOLA Oblivion, G. BRICCIALDI’dan Venedik Karnavalı eserlerini büyük bir başarıyla icra ederken, müzik ziyafetini izlemeye gelen konuklar da sanatçıları ayakta, çoşkuyla alkışladı.

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Ali Aktaş konser sonunda kısa bir konuşma yaparak; Flüt ve Arpla bizlere müzikte bir yolculuk yaptıran sanatçılarımıza, bu organizasyonun gerçekleşmesine büyük katkı sağlayan Prof. Dr. Sayın Nevin Üngör hanımefendiye ve organisazyonumuza katkıda bulunan firmalarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Konser sonunda dakikalarca ayakta alkışlanan Bülent Evcil ve Çağatay Akyol’a, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Ali Aktaş ve Milas Milli Eğitim Şube Müdürü Akın Coşkun Milas halısı ve çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500