Advert
Advert
Advert

GENÇ KARİKATÜRİSTLERDEN BÜYÜK ESERLER…

GENÇ KARİKATÜRİSTLERDEN BÜYÜK ESERLER…
Bu içerik 1177 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Genç karikatüristler tarafından yapılan karikatürler beğeniye sunuldu.

Dünyanın en önemli 3 karikatür yarışmalarından biri olan Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışmasına ev sahipliği yapan Milas, bu kez genç karikatüristlerin hazırladığı ev sahipliği yaptı.

Hacıali Ağa Konağı’nda düzenlenen serginin açılışına; Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Garnizon komutanı Hava Sistem Albay Cenk Erataç, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, çok sayıda yurtdışından katılan yabancı konuklar ve sergide eserleri bulunan öğrenciler katıldı.

Sergi açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür yarışmasının, dünyadaki en önemli 3 organizasyondan biri olarak ilçemizde olmasının Milas adına büyük bir kazanım olduğuna dikkat çekerek; “Buradan tüm dünyaya bir nefes göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çok önemli bir sanat dalı olan karikatürle bunu başarmanın mutluluğu yanında, her yıl yarışmaya dünyanın dört bir tarafından birçok sanatçımız eserleriyle katılıyor. Öte yandan jüri içerisinde de yer alan bu sanatçılar aynı zamanda kendi ülkelerinde bizim ülkemizin ve ilçemizin de tanıtımına katkı sunuyorlar.

Bugün yaşadığımız bir başka mutluluk ise geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz yavrularımız tarafından yapılan karikatürlerin sergilendiği bir organizasyonu ilk kez düzenlemek olmuştur. Onların böyle güzel ve özel bir yetenek isteyen bir sanat dalı ile ilgilenmeleri bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı ve ailelerini kutluyorum” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın ardından bir konuşma gerçekleştiren Milas Kaymakamı Eren Arslan ise şunları söyledi:

“Bu tür etkinlikler hem ülkemiz, hem de ilçemiz için çok önemli… İçerisinde gençlerimizin, çocuklarımızın olması bizim için ayrı bir önem taşımaktadır. Her şeyden önce uluslararası bir organizasyonu düzenleme başarısını gösteren Belediye Başkanımıza ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Ülkemizin ve ilçemizin, dünyadaki sahip olduğu yeri yakalayabilmesi açısından her faaliyetin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Artık günümüzde ülkeler değil, şehirler yarışmaktadır. Bu rekabette bir adım öne geçebilmemiz için mutlaka kaliteli bir şeyler üretmemiz ve ürettiğimizi de dünyaya doğru bir şekilde pazarlamamız gerekiyor. Bu manada Milas; geçmişiyle, sahip olduğu değerleriyle, kültürüyle, doğal güzellikleriyle müthiş bir hazine... Tüm bunların tanıtılması, ülkemizde ve dünyada yer bulması gerekiyor.

İşte bugün bunun bir örneğini görüyoruz. Karikatür gerçekten son derece önemli bir sanat dalı... Fikrin en kısa yoldan ifadesini bulan önemli bir sanat. Önemli bir yetenek. Ciltlerce, sayfalarca açıklayamadığınız bir fikri iki çizgi ile zihinlere çok kalıcı bir şekilde kazımak mümkün. Bu nedenle gençlerimizi, onların bu şekilde yetişmeleri için çaba harcayan anne ve babalarını, öğretmenlerini kutluyorum. Böyle bir organizasyonu gerçekleştiren belediyemizi tebrik ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi birlikte kesilerek, sergide yer alan eserler incelendi.

Organizasyon, protokol üyeleri tarafından birer teşekkür belgesi verilirken, günün anısına toplu çekilen fotoğraf ile son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500