Advert
Advert
Advert

MECLİSİN 2. OTURUMU YAPILDI…

MECLİSİN 2. OTURUMU YAPILDI…
Bu içerik 1852 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısının 2. oturumu, 12 Mayıs Cuma günü Milas Belediyesi Prof Dr. Aşkıdil Akarca Salonunda yapıldı… 9 Mayıs Salı günü toplanan mecliste, 2016 Kesin Hesap Cetvelleri, incelenmek ve 12 Mayıs Cuma günü karara bağlanmak üzere Plan Bütçe Komisyonu’na sevkedilmişti…

Çarşamba günü toplanan Plan Bütçe Komisyonu’nun, 2016 Kesin Hesap Cetvelleriyle ilgili hazırladığı rapor 12 Mayıs Cuma günü meclis oturumunda okunarak, madde madde oylandı ve oybirliğiyle kabul edildi.

Buna göre, 100 milyon 694 bin TL olarak öngörülmüş olan bütçenin 94 milyon TL harcama yapılarak, gerçekleştiği kabul edilmiş oldu. Kullanılmayan 6 milyon TL ödenek ise iptal edildi.

Şehitler için saygı duruşu…

Mayıs ayı Meclisi’nin ikinci oturumu, Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın, “Arkadaşlar, Ağrı’daki çatışmalar sırasında Seydikemerli hemşehrimiz Uzm. Onbaşı Alper Sever’in şehit olduğu haberi geldi. Bugün Seydikemer’de cenaze töreni yapılacak. Biz, yoğun gündemimiz nedeniyle katılamayacağız. Ama hem Alper Sever onbaşımız, hem de terörle mücadelede şehit olan diğer yurttaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşu ile Meclisimizin tavrını iletmiş olalım” dedi ve 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Personelin maaşları ödeniyor…

Başkan Tokat, meclisin sona ermesi sonrasında da, Ekonomi Bankası ile olan 8 milyon TL’lik kredi anlaşmasının imzalandığını, bankanın merkezinden teyid yazısının muhtemelen 12 Mayıs Cuma günü geleceğini ve kredinin serbest kalacağını, böylece, 12 Mayıs Cuma günü ya da en geç 15 Mayıs Pazartesi günü maaşlarını alamayan personelin mağduriyetlerinin giderileceğini de belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500