Advert
Advert
Advert

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖZEL GÖSTERİ…

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖZEL GÖSTERİ…
Bu içerik 2357 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Engelli öğrenciler, Milas’tan tüm dünyaya, engellerin nasıl aşılacağını bir kez daha gösterdiler…

İçinde bulunduğumuz Engelliler Haftası ve aynı zamanda 12-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında devam edecek olan 1. Uluslararası Milas 2017 Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği kapsamında Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu ile Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından program düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi (Amfi Tiyatroda) düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşımız ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “Bugün sağlıklı birer birey olabiliriz ancak yarın birer engelli olmayacağımızın hiçbir garantisi yok” diyerek konuşmasına başladı ve şöyle devam etti:

“Özel bireylere hizmet etmek bir gönül işidir. Onlar için yapacağımız her hizmetin bir gün kendimize de lazım olabileceğini unutmayalım. Onlar verebileceğimiz en büyük desteğin bir tebessüm, bir selam, bir kucaklama olduğunu unutmayalım. Onlara acıyarak değil, hak ettikleri ve gereken değeri vererek, onları yaşamın içine katmalıyız.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın açılış konuşmasının ardından başlayan programda ilk önce 1. Uluslararası Milas 2017 Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği tanıtım videosu izlendi. Tanıtım videosunun ardından, ‘Milas Mucidini Arıyor’ adlı proje yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmada birinciliği, Ortaköy Orta Okulu öğrencileri Büşra Gürsoy, Ali Kocakurt ‘Ayır-Topla-Dağıt’ adlı proje ile alırken, ikinciliği Dr. Mete Ersoy Orta Okulu öğrencisi Arda Erbay ‘Water Man’ adlı proje ile kazandı. Yarışmada üçüncülük ödülünü ise Merkez Orta Okulu’ndan Damla Karabulut, İrem Kovacı, ‘Geometri Tahtası’ adlı proje ile aldılar.

Ödül törenin ardından programda, Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu 9. Sınıf öğrencisi Huriye Akça, “Tüm engelleri aşalım” adlı şiiri seslendirirken, ardından aynı okuldan 11. Sınıf öğrencisi Neslihan Yılmaz, “Engelliler haftası” adlı şiiri okudu.

Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri; Nazire Çetin, Aygül Çınar Akkoyun ve Tuğçe Özdemir tarafından hazırlanan koro müzik dinletisi, Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu Müdür Yardımcısı Serap Akar’ın hazırladığı ‘Kerimoğlu’ gösterisi, aynı okulun öğretmenlerinden Kirman Faki’nin hazırladığı ‘Hint dansı’ gösterisi, Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri Tuğçe Özdemir, Sema Bayhan ve Nisa Bozdağ’ın hazırladığı ‘Üsküdar’ adlı ront gösterisi, Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu Müzik Öğretmeni Gizem Akdoğan’ın hazırladığı ‘Solo Müzik’ gösterisini Kader Tahtacı sundu.

Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu Müdür Yardımcısı Serap Akar’ın hazırladığı ‘Fark Var’ adlı rep şarkısını seslendiren engelli öğrenciler, tüm izleyicileri ayağa kaldırırken, Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri; Buket Kayatürk, Gülden Özdemir Kurt ve Elif Akyol tarafından hazırlanan ‘Ispanaklı Yumurta’ adlı ront gösterisi de Amfi Tiyatroyu dolduran izleyicilerden büyük alkış aldı.

Program, Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu Müdür Yardımcısı Serap Akar’ın hazırladığı ‘Gece gölgenin rahatına bak’ adlı gösterisi ile devam ederken, yine aynı okulun öğretmenleri; Ayla Ayaz, Neslihan Yıldırım ve Gizem Akdoğan tarafından hazırlanan ve engelli öğrencilerin ‘Harman Dalı’ gösterisi de, izleyicilerden alkış aldı.

Gecenin en özel bölümlerinden biri ise, Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu öğretmenleri tarafından sunulan ‘İşaret Dili’ gösterisi oldu.

Program, Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu Müzik Öğretmeni Gizem Akdoğan’ın yönettiği koro müzik dinletisi ve okul öğretmenlerinin yapmış olduğu etkinlikleri içeren slayt gösterisi ile son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500