Advert
Advert
Advert

BİR ŞAMPİYONLUĞUN ÖYKÜSÜ…

BİR ŞAMPİYONLUĞUN ÖYKÜSÜ…
Bu içerik 1749 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın hazırlayıp sunduğu Radyo Gözlem Spor Saati özel programında Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Hasan Özmen’i ağırladı…

11 Mayıs Perşembe günü yayınlanan Spor Saatin’de göreve geldikleri 2015-2016 sezonu Süper Amatör Küme Ligi ile 2016-2017 sezonu Süper Amatör Küme Ligindeki Yeni Milasspor’un sportif çalışmalarını ile lig mücadelesi konusunda bilgileri Spor Saati dinleyicileri ile paylaşan Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Hasan Özmen Yeni Milasspor Kulüp yönetimi ile Süper Amatör Küme Ligi takımı ve teknik yönetimin başarılı bir sezon geçirdiğini söyledi.

Şampiyon Olmayı Hak Ettik…

Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Hasan Özmen yaptığı açıklamada şampiyonluk yolunda ki mücadelelerinde sporcularının, teknik yöneticilerinin, Sevdamsın Taraftarlar Derneği ile Dernek Başkanları Nihat Abbak’ın Amigo Şeker’in, Milas Basının ve kulübün Onursal Başkanı ve Milas Belediye Başkanı Mıuhammet Tokat’ın ve kendilerine destek olanların büyük emekleri olduğunu belirterek “kazanılan şampiyonluk Milas’a armağan olsun” dedi.

2016-2017 sezonu sonunda verdikleri lig mücadelesinin bir analizini yapan Başkan Özmen mevcut olanaklarla elimizden gelen herşeyin en iyisini yapmaya çalıştık dedi.

Başkan Özmen Yaptığı Açıklamada Şunları Söyledi;

“Spor Saati dinleyicileri ile sezon içerisinde birkaç kez birlikte olduk. Kulübümüzün içinde bulunduğu sıkıntıları Radyo Gözlem ve Milas Spor Basını vasıtası ile Milaslılara anlatmaya çalıştık. 2016-2017 sezonu kulübümüz adına iyi başlamadı. Spor Tesisimiz yıkıldı. Lig maçlarımızı ilk yarıda Ören Stadyumunda oynadık ve sporcularımız Ören’de kaldı. Milas Şehir Stadyumunda ki reklam panolarımızdan gelen gelirlerimizi alamaz olduk. 2015-2016 sezonu ve 2016-2017 sezonunda kalıcı gelirlerimiz aylık sadece 10 Milyardı ve bizler Yeni Milasspor Kulüp Yönetimi olarak bu gelirleri arttırmak adına sponsor isimlere ve firmalara mali destek anlamında ziyaretler yaptık ve gelirlerimizin artması için araba çekilişi, yemekler, deve güreşleri düzenledik.

Sezon boyunca hem lig mücadelemizi yapmaya hem de Yeni Milasspor’un sporcularının parasal sıkıntılar çekmemesi ve lig mücadelelerinde rahat olmaları için ne yapılması gerekiyorsa yaptık.

Ve sezonu şampiyon olarak tamamladık. Son olarak 1978 li yıllarda yaşanan şampiyonluğun üzerinden yaklaşık 40 yıl geçmiş ve bizler 40 yıl sonra gelen şampiyonluğa bile ne yazık ki sevinemedik.

1984-85 Sezonunsa üçüncü lige alınan Yeni Milasspor 2000-2001 yılında yeniden Muğla Süper Amatör Küme Ligine düştü ve 17 yıl bu ligde hep ikinciliklerle yetinmek zorunda kaldı. Göreve ilk geldiğimiz 2015-2016 sezonunda da Süper Amatör Küme Liginde sezonu ikinci sırada tamamlayarak bir kez daha üzüldük. Şampiyonluğu kendi ellerimizle Yatağanspor’a teslim ettik.

Sezona Deniz Kibar hoca ile başladık 7 puanlık bir farkla önde giderken teknik yönetimin lig maçlarındaki hataları nedeniyle rakiplerimizle puan farkı giderek azaldı ve sonunda lig ikincisi olarak sezonu kapattık. 2015-2016 sezonunda Yeni Milasspor Kulüp Başkanı ve kulüp yönetimi olarak bizlerinde hataları oldu. Zamanında A takımımızın teknik sorumlularına gereken müdahaleleri yapamadık. Geçen sezon kaçan şampiyonluğun üzüntüsünü halen yaşıyoruz.

2016-2017 sezonunda ise ilk beş haftamızı İzmir’den takımımızın başına getirdiğimiz Ahmet Saray ve ekibine teslim ederek lig mücadelemizi yaptık. Sezon başında futbolcu transferlerini kulüp yönetimi olarak bizler üstlendik. Ancak beş haftanın sonunda gördük ki Ahmet Hoca ile yola devam etmek kulübümüze zarar verecek kendileri ile yapmış olduğumuz anlaşmayı karşılıklı fes ettik.

Takımın başına Cenk Atasoy hocamızı getirdik ve ligdeki kalan tüm müsabakalarımızda hep galibiyetler aldık. Sadece Gümüşlük maçında rakibimizle Milas’ta berabere kaldık. Lig sonunda namağlup olarak şampiyonluk turu attık.

Şampiyonluğun sevincini bizlerde doya doya yaşamak isterdik ancak bir üst lig olan BAL Liginde yer alabilmek için BAL takımı Yatağanspor ile oynamak zorunda kaldığımız Muğla Atatürk Stadyumundaki karşılaşmada maçın ilk yarısında ki sporcularımızın başarısı sonucu ilk yarıyı 2-0 önde kapatmamıza rağmen karşılaşmanın ikinci yarısında yediğimiz 2 golle müsabakayı beraberlikle tamamladık. Penaltı atışlarında başarı olamadık ve Süper Amatör Küme Şampiyonu olmamıza rağmen BAL Ligine çıkamadık ve şampiyonluğumuzu bu müsabaka gölgelemiş oldu.

 1 sezon boyunca başarılı bir performans sergileyen sporcularımız teknik yönetimimiz antrenörlerimiz ve yönetim ekibi olarak bizler şampiyon bir takım olmamıza rağmen yine de BAL’a çıkamamaktan dolayı zan altında bırakıldık eleştirildik ve ağır ithamlara maruz kaldık.

BAL Ligine çıkmayı kimi istemez?

Sporcularımız için vitrin olacak olan BAL ligi, ilçemiz Milas içinde yeniden profesyonelliğe yönelmenin bir başlangıcı olacaktı. Ancak olmadı olamadı hepimiz üzgünüz.

Şimdi kulübün önünü açmak adına yönetim olarak Olağan Üstü Genel Kurulu Kararı aldık. İlk toplantımızı 27 Mayıs çoğunluk sağlanamazsa ikinci toplantımızı 3 Haziran tarihinde yapacağız ve yönetime talip olmak isteyen ve bu kulübü en iyi şekilde yönetmeye aday isim ve listelere görevimizi seve seve devir etmek isteriz.

Yeter ki gerçekten gelecek yönetim listesine güvenelim ve inanalım. Hasan Özmen olarak ben ve yeni yönetim isimleriyle göreve tekrar talip olup olmayacağım konusunda ki kesin kararımı Milas basını ile ilerleyen günlerde paylaşacağım.

Son olarak mevcut yönetim olarak Milas Basını yoluyla Milaslı sporseverlere futbolseverlere ve taraftarlara kulübümüzün 50-60 bin arasında bir borcu bulunduğunu duyurmak istiyorum. Bu borcumuzu ödemek için gereken çalışmaları da yapmaya devam ediyoruz.

Göreve geldiğimiz 2015-2016 sezonu ile 2016-2017 sezonunda yönetimimize sporcularımıza teknik sorumlularımıza verdikleri destek nedeniyle başta Onursal Başkanımız Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a, Milas’ımızın eski kaymakamı Fuat Gürel’e yeni kaymakamımız Eren Arslan’a Milas Odaları Başkanlarımıza, Taraftarlar Derneğimize sezon boyunca sporcularımızı müsabakalarda yalnız bırakmayan tribün temsilcileri Amigo Şeker İbrahim Alır’a, Dernek Başkanımız Nihat Abbak’a taraftarlarımızı, sponsor firmalarımıza Milas Spor Basınına gönülden teşekkür ediyorum.

2 sezondur birlikte Yeni Milasspor Yönetiminde çalıştığım yönetim kurulu arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum.

2017-2018 sezonda göreve gelecek yeni Yeni Milasspor Kulübü Yönetim Ekibine de başarılar diliyorum.2 sezondur hiç kimseyi kırmadan üzmeden Yeni Milasspor Yönetim Ekibinde elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Hatalarımız yanılgılarımız oldu. Yapmak isteyip te yapamadıklarımız oldu.

Ancak Sevdamız Yeni Milasspor için özveriyle çalıştık. Sıkıntılar sancılar içersinde iki sezon yaşadık.

Tek tesellimiz BAL ligine çıkamasak ta Milas’a bir şampiyonluk armağan etmemiz oldu.

Radyo Gözlem’e ve Spor Saatine bizlere ve Yeni Milasspor Kulübüne destek olduğu sesimizi duyurmakta yardımcı oldukları için tekrar teşekkür ediyorum ve bizleri dinleyenlere Yeni Milasspor’umuzu gönülden sevenlere sevgilerimi saygılarımı ve selamlarımı gönderiyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500