Advert
Advert
Advert

ALİ KINIK’TAN MİLAS’TA KONSER…

ALİ KINIK’TAN MİLAS’TA KONSER…
Bu içerik 4320 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen Ali Kınık konseri, doyumsuz bir türkü gecesi yaşattı… ‘Ali Ayşe’yi Seviyor’ adlı türkü ile milyonların kalbinde taht kuran Sanatçı Ali Kınık, verdiği konser ile Milaslıları da kendine hayran bıraktı…

Atatürk Kültür Merkezi (Amfi Tiyatro), coşkulu bir kalabalığın hep bir ağızdan, sanatçı ile birlikte söylediği türkülere ev sahipliği yaparken, organizasyonu düzenleyen Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı, yine bir ilke imza attı.

‘Uyuşturucuya Hayır’ diyerek, böylesi önemli bir sosyal yaraya parmak basmak, özellikle anne-babaların ve gençlerin dikkatini bu yöne çekmek için başlatılan çalışmaların önemli bir halkası konumundaki konserin aynı zamanda Berat Kandili’ne denk gelmesi, geceye farklı bir anlam kazandırırken program, Kur’an-ı Kerim okunarak ve ardından yapılan dua ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla devam eden gecenin açılış konuşmasını yapan Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül; “Buradan başta Milaslı gençlerimiz olmak üzere tüm Türk gençliğine sesleniyorum. Damarlarınızdaki asil kanı uyuşturucu ve diğer zararlı maddelerle kirletmeyin” dedi.

Bundan önceki programlarda olduğu gibi ‘Ülkücü Şehitlerin’ adını sayarak yad eden, rahmetle anan Başkan Gönül, Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı’na bugüne kadar maddi ve manevi katkıda bulunanların da isimlerini sıraladı ve teşekkür etti.

Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Metehan Aydın ise, son zamanlarda sosyal medyada veya bazı yazılı ve görsel medyada ‘Türk milliyetçileri bölündü, parçalandı’ ya da ‘ülkücüler yok olacak’ diye birtakım söylemlerin paylaşıldığına dikkat çekerek; “Ülkücüler, Türk milliyetçileri burada, siz neredesiniz” diye sordu.

Yeryüzünde bir tek Türk milliyetçisi kalana kadar bu kutsal davanın süreceğini belirten İl Başkanı Aydın; “Ülkücülerin nerede olduğuna bir de Milas’tan, Muğla’dan baksınlar” dedi.

BAYRAK ŞİİRİ İLE COŞKU, TAVAN YAPTI…

Programın sunuculuğunu da üstlenen Şair-Yazar Yüksel Çetin Tokdemir, okuduğu birçok şiirin yanı sıra, kendisinin yazdığı ‘Bayrak’ adlı şiirle Amfi Tiyatro’daki coşkuyu bir kat daha arttırırken, kalabalığın büyük bir bölümünü oluşturan gençlere atıfta bulunarak; “Bayrak şiirini yazarken, sizin gözlerinizdeki Turan sevdasından esinlendim” dedi.

Çekilişle verilen hediyelerin ardından sahne alan Ali Kınık, Amfi Tiyatro’yu dolduran kalabalığı muhteşem bir müzik yolculuğuna çıkarırken, sanatçının her okuduğu esere, coşkulu kalabalık da eşlik etti.

Konsere; Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Metehan Aydın, Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban, MHP’li belediye meclis üyeleri, Milas İlçe Eski Kadın Kolları Başkanı Yıldız İçyer ve çevre ilçelerin ülkü ocağı başkanları, katılan isimler arasında yer aldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500