Advert
Advert
Advert

VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRÜNDEN VALİ ÇİÇEK’E ZİYARET…

VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRÜNDEN VALİ ÇİÇEK’E ZİYARET…
Bu içerik 1168 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Aydın, Muğla ve Denizli illerinden sorumlu Vakıflar Bölge Müdürü Selami Katran beraberindeki heyetle birlikte,  Mayıs ayının ikinci haftası kutlanan ‘Vakıflar Haftası’ etkinlikleri kapsamında Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti…

Vakıflar Bölge Müdürü Katran, Kurumu adına, Vali Çiçek’e çiçek takdim etti.

Vakıfların toplumdaki yardımlaşma ve dayanışmaya katkı sağladığını vurgulayan Vali Çiçek, “Vakıflar, milletin duyarlılığının en büyük göstergesidir. İnsanların sosyal ve ekonomik alandaki sorunlarının çözümünde toplumsal dayanışmayı harekete geçirir. Osmanlı döneminde Vakıflar sayesinde çok önemli camiler, medreseler ve köprüler yapılmıştır. Bunun yanında doğayı, çevreyi ve hayvanları koruyan Vakıflar bile kurulmuştur. Osmanlıdan gelen vakıf geleneğinin yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılması tarihimize ve geleneklerimize duyduğumuz sorumluluğun yerine getirilmesi bakımından önem taşımaktadır. Toplumda sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu güçlendirme gibi önemli bir görevi bulunmaktadır. Vakıf denildiğinde, kimsesizlere, fakirlere ve düşkünlere yardım eden ve destek veren anlayışı doğrudur. Ama bunun yanında sosyal ve kültürel yönden de eğitim alanında da büyük fonksiyonları vardır. Muğlalı hemşerilerim adına Vakıf Haftanızı kutluyorum” dedi.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Vakıflar Bölge Müdürü Selami Katran “Muğla'da 18 tanesi sosyal yardımlaşma,24 tanesi de vakıf olmak üzere sivil toplum örgütlerimiz ile kültüre katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bir taraftan da tescilli yapılarımızın bulunduğu toplam 58 tane kültür varlığımızın onarımları ile de kültürel mirasımızı katkı sağlıyoruz.  155 kişiye öğrenim bursu, 24 aileye nakdi destek, 57 ailemize de kuru gıda yardımında bulunuyoruz” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500