Advert
Advert
Advert

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ PROTOKOLÜ İMZALANDI…

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ PROTOKOLÜ İMZALANDI…
Bu içerik 1276 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valisi Amir Çiçek’in Başkanlığında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ve Muğla Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü işbirliğinde Girişimcilik Eğitimi Protokolü imzalandı…

Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda düzenlenen imza törenine Vali Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, KOSGEB Müdürü Gökhan Akaydın katıldı.

İmza töreni öncesinde yaptığı konuşmada ortak akıl ve kolektif hareketle Üniversite ve İş Kur Müdürlüğünün bir araya gelerek imzalayacağı protokolün önemine değinen Vali Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversite’nin Muğla’da değil tüm Türkiye’de hizmet yapmaya gayret gösterdiğini belirtti.

Vali Çiçek konuşmasının devamında şu açıklamalarda bulundu: “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde imzalanacak olan protokol ile istihdamın korunması, artırılması ve işsizliğin azaltılması hedefleri çerçevesinde girişimciliğin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, ekonomide yeni işlerin yaratılması ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması ve geliştirilmesi amacıyla,  25’erli 16 grup olmak üzere toplam 400 kişiye tahmini 65.000 TL bütçe ile “Girişimcilik” eğitimi verilecektir.”

Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından yılsonuna kadar 1400 kişiye girişimcilik eğitiminin verilmesinin planlandığını belirten Vali Çiçek,  Nisan 2017 tarihi itibari ile 555 kişinin bu eğitimden yararlandığını ve projenin 2017 yılı sonuna kadar devam edeceği bilgisini paylaştı.

2017 yılından itibaren 3 bin 380 kişiye girişimcilik eğitimlerinin verildiğini belirten Vali Çiçek, bu eğitimlerden faydalanan 313 kişinin kendi işini kurduğunu söyledi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ise “Bildiğiniz gibi bir ülkenin gelişmesi kalkınması için en etkili faktör eğitimdir. Üniversitenin temel görevleri elbette ki eğitimdir. Kendi öğrencilerimizi yetiştirdiğimiz eğittiğimiz gibi bunun yanında amacımız kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yaparak toplumda, sektörde ve ihtiyaç duyulan her alanda üniversite olarak üniversitenin elemanlarıyla yetişmiş insan gücüyle birlikte toplumumuzdaki eğitim eksikliğini gidermek bizim en önemli görevlerimizden birisidir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Girişimcilik Eğitimi Protokolü imza altına alındı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500