Advert
Advert
Advert

MENTEŞ’TE BAHAR BAYRAMI…

MENTEŞ’TE BAHAR BAYRAMI…
Bu içerik 2369 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçen yıl ilk kez Milas’a bağlı Menteş Mahallesi’nde düzenlenen, Bahar Bayramı bu sene ikinci kez düzenlendi…

Menteş Okulu bahçede düzenlenen etkinliğe; AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, AK Parti Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, Milas Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özay Sabancı, Kızılay Milas Şube Başkanı Mustafa Gezginci, Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban, Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, AK Parti ve MHP’li Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve mahalle sakinleri katıldı.

Okunan Kur’an-ı Kerim ve ardından yapılan dua ile başlayan etkinlikte kısa bir konuşma yapan Menteş Mahalle Muhtarı Bayram Arıcı, etkinliğin daha önce yapılması planlandığını ancak 16 Nisan’da yapılan halk oylaması nedeniyle bugüne ertelendiğini belirterek; “Bir anlamda seçilmemizin 3’ncü yıldönümüne de denk gelmesi organizasyona farklı bir anlam yüklemiştir” diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti ve hoş geldiniz dedi.

Mahalle muhtarı Arıcı’nın bu kısa konuşmasının ardından etkinlik, yöresel sanatçı Turgut Taş ve solist arkadaşlarının sahne almasıyla devam etti.

Yurdun tüm bölgelerinden seçilen türkülerin seslendirildiği gece, 3 Mayıs Türkçülük Günü’ne denk gelince ve katılımcılarının da büyük bir bölümünü MHP’liler oluşturunca organizasyon kendiliğinden Türkçülük Günü’ne dönüştü.

Geceye katılan AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, bir süre küçük çocuklarla ilgilendi. Çocukları seven ve onlara oyuncak hediye eden Mete, ilçeye bağlı Sakarkaya Mahallesi’nde düzenlenen toplantıya katılmak üzere geceden erken ayrıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500