Advert
Advert
Advert

BASKETBOLDA FİNALİN ADI BELLİ OLDU…

BASKETBOLDA FİNALİN ADI BELLİ OLDU…
Bu içerik 1632 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

19 Mayıs Gençlik Haftası nedeniyle Milas İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Milli Eğitim organizasyonu olan Spor Etkinlikleri içeresinde yer alan Liseli gençler basketbol turnuvasında geçtiğimiz hafta içinde oynanan yarı final maçları sonrasında Milas şampiyonu olacak takımın maçı 17 Mayıs Çarşamba günü belli olacak.

5 Mayıs Cuma günü oynanan yarı final maçlarında rakiplerini yenen Sebahattin Akyüz Fen Lisesi ile İMİ Okulları Erkek Basketbol Takımları final karşılaşmasına çıkma hakkını kazandılar.

Milas Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Yeter Sezer ve Celal Yıldız’ın hakemliklerini yaptıkları Basketbol Turnuvasına 2 grupta 6 Lise Erkek Basketbol Takımı katıldı.

Erkekler Yarı Final Maç Sonuçları…

Sebahattin Akyüz Fen Lisesi:60 - Final Lisesi:20

İMİ Okulları:47 - Özge Okulları:46

Kızlarda Şampiyon Kim Olacak?

Kızlar Basketbol Müsabakalarında ise 3 takım grup maçları oynadı. Atatürk Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi, Dr Mete Ersoy Anadolu Lisesi ve Sebahattin Akyüz Fen Lisesi kız takımlarının katıldıkları basketbol turnuvasında oynanan grup maçları sonrasında Sebahattin Akyüz Fen Lisesi aldığı 2 galibiyetle kızlar basketbol turnuvasının finalini oynama hakkını elde etti.

Finalin diğer takımını 11Mayıs Çarşamba günü Saat 9.00 da oynanacak olan Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi- Atatürk Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi maçı belirleyecek. Karşılamayı kazanan takım finalde Sebahattin Akyüz Fen Lisesinin rakibi olacak.

Kızlar Basketbol Maç Sonuçları…

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi:35 - Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi:31

Sebahattin Akyüz Fen Lisesi:49 - Atatürk Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi:17

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500