Advert
Advert
Advert

MİLAS’A MADALYA YAĞDI…

MİLAS’A MADALYA YAĞDI…
Bu içerik 2586 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Tavaslı Karate Akademi sporcuları, 28-30 Nisan tarihlerinde Bulgaristan’ın başkenti Varna’da düzenlenen 8. Wsf Dünya Karate Turnuvası’nda, Kumite dalında takım şampiyonu oldu. Milaslı karateciler 32 ülkeden, 2 bin 130 sporcunun katıldığı karate ampiyonasında elde ettikleri başarılarla Milas’ı gururlandırdılar.

Milas’ın ve Türkiye’nin gururu olan Milas Mehmet Tavaslı Karate Do Spor Kulübü’nün sporcuları, antrenörleri Mehmet Tavaslı nezaretinde karate şampiyonasında madalyaları kaptılar. Turnuvaya katılan sporcular Adil Menteş, Ecegül İğde, Erdeniz Sabaz, Ahmet Kalınağıl, Eylem Metin, Yiğit Ali Türker, Halil İbrahim Tuzcu 2 dünya şampiyonluğu, 1 dünya ikinciliği, 1 dünya üçüncülüğü ile Milas’a döndüler.

Kupa ve madalyaları ile geçtiğimiz günlerde Milas Bodrum Havalimanı’na gelen başarılı sporcuları, MHP Milas Teşkilatı Başkanı Sinan Yılmaz, MHP Belediye Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş, İlhan Şimşek, siyasi parti temsilcileri, Antrenör Mehmet Tavaslı’nın eşi Sevgi Tavaslı, minik karateciler ve sporcuların aileleri bayraklarla ve çiçeklerle karşılayarak, başarılı sporculara destek oldular.

Milas’ın İsmi Karate İle Anılacak…

Her yıl yurt dışında düzenlenen karate turnuvalarına katıldıklarını ifade eden Antrenör Mehmet Tavaslı elde ettikleri başarıların büyük önem taşıdığını belirterek, turnuva ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Dünyanın ikinci federasyonunun düzenlediği, 32 ülkeden 2 bin 130 sporcunun katıldığı şampiyonada, Milaslı karatecilerimizden Adil Menteş dünya şampiyonası birincisi Kata dalında dünya 3’üncüsü oldu. Ecegül İğde Kata dalında final yaptı ve finalde rakibine yenilerek dünya ikincisi ve Kumite de dünya üçüncüsü olma başarısını gösterdi. Erdeniz Sabaz takım şampiyonası 1’incisi oldu. Ahmet Kalınağıl, Eylem Metin 4’üncülük alırken, Yiğit Ali Türker grubunda 5’inci oldu. Halil İbrahim isimli sporcumuz ise 3’üncülük maçında rakibine yenilerek Dünya 4’üncülüğünü elde etti.

Sponsorlara Teşekkür Etti…

Bulgaristan’ın başkenti Varna’da yapılan karate şampiyonasında, Milaslı sporculara sponsor olan Kılıç Holding, Kaltun Madencilik ve LCW’ye teşekkür eden Milas Tavalı Karate Do Antrenörü Mehmet Tavaslı, Bulgaristan Varna Karate Şampiyonası’nın önemini vurgulayarak; “ Bize inanan ve güvenen sporcularımızın ailelerine de çok teşekkür ediyorum” dedi. “Sporcularımız bu desteklerle şampiyonada ödülleri topladılar” diyen antrenör Mehmet Tavaslı, geçen sene Polanya’da da madalyaları topladıklarını söyledi.

32 ülkeden 2 binin üzerindeki sporcu arasından bu dereceleri çıkartmanın kolay olmadığını vurgulayan Mehmet Tavaslı, dünyanın tanıdığı 9. Dan Kancho ve Türkiye Karate Federasyonu Onursal Başkanı Hakkı Koşar hocanın da Varna’da ki turnuvaya katıldığını belirtti. Milli Takım Menajeri Hikmet Şaha ve Milli Takım Teknik Direktörü Nurkan Kayacık ve üst düzey karate sporcularının da, Bulgaristan karate turnuvasını izlediklerini söyleyen Antrenör Mehmet Tavaslı, Milas karate sporunda ne denli başarılı olduğunu gösterdiklerini vurgulayarak; “İnanıyorum ki bu ayın 28’inde Gürcistan Tiflis’te ve Ağustos ayında Moldova şampiyonasında da başarılı sonuçlarla ülkemizi ve Milas’ı gururlandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500