Advert
Advert
Advert

ÜSTÜ GÜVENLİ… PEKİ YA ALTI?...

ÜSTÜ GÜVENLİ… PEKİ YA ALTI?...
Bu içerik 5195 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Çevre yolunda, yolun karşısına daha güvenli yaya geçişlerinin sağlanması amacıyla yapılan üst geçitlerin eksiklikleri tedirginlik yaratıyor…

Geçtiğimiz yıl içerisinde 23 Nisan Bulvarı üzerinde yayaların daha güvenli şekilde yolun karşısına geçmelerini sağlamak amacıyla iki ayrı noktaya üst geçitler yapıldı.

Yapılış şekli itibariyle eleştiriler de alan üst geçitlerin bazı bölümlerinde ne yazık ki güvenlik sorunu devam ediyor.

Çocuklu aileler ve engelliler için her ne kadar güvenli ve kolay bir ulaşım sağlasa da ana yola direk inen bölümler büyük tehlike arz ediyor.

Bisikletliler ve her ne kadar tepki gösterilse de motosikletliler tarafından da kullanılan üst geçidin iniş kısmının karayoluna indiğini belirten vatandaşlar, “üst geçidin iniş bölümü rampa ve direk karayoluna iniyor. Engelli bir bireye ait tekerlekli sandalye veya bebek aramasının kontrolden çıkarak yola ulaşması büyük bir felaketle sonlanabilir. Hatta buna benzer bir kaza birkaç kez bisikletliler atlattı. Bisikletleriyle üst geçitten inen çocuklar, hızlarını ayarlayamayınca yolun belirli bir kısmına kadar inebiliyor. Bu durum karayolunda belirli bir hızla seyreden sürücülerin de dikkatini dağıtıyor. Yetkililerin üst geçitlerin bu bölümlerine biran önce el atmaları gerekiyor” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Duzelt     0000-00-00 İsimsiz Bisikletliyi kizmiyorlar. Bisiklet ile çocuklar geçerken yola çıkabilirler diyorlar.!!!?
üç çocuklu     0000-00-00 Ne bicim üst gecit. Cocuk arabasi ile gecerken hata kaza arbayi elinden bi kacirirsan. Araba yola dogru gidecek illa bi kazami olmali neden duzeltilmiyor?
isimsiz     2017-05-02 motosiklete tamam hepimiz kızalım ama bisikletle üst geçiti kullanmanın neyine tepki gösteriyormuş insanlar ben burasını anlamadım. nereden geçelim bisikletle uçalımmı ne yapalım bilemedim.