Advert
Advert
Advert

SAĞLIKLI BİR HAYAT İÇİN SPOR VAZGEÇİLMEZDİR…

SAĞLIKLI BİR HAYAT İÇİN SPOR VAZGEÇİLMEZDİR…
Bu içerik 1398 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye Oryantiring (Yön bulma) Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, beraberindeki heyetle birlikte Vali Amir Çiçek’i ziyaret etti…

Valilik makamında gerçekleşen ziyarete Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz’ün yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Federasyon Üyesi Mehmet Top, Eski Federasyon Başkanı Mehmet Genç, Eski Milli Sporcu Havva Tarımseven ile Okçuluk alanında birçok yarışmada Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu bulunan Yeşim Bostan ve Antrenörü Tahir Karataş yer aldı.

Heyet üyeleri oryantiring federasyonunun Muğla’daki çalışmaları hakkında ve Muğla’da düzenlenecek oryantiring organizasyonları hakkında Vali Çiçek’e bilgi verdi.

Oryantiring Federasyonu heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çiçek “Sağlıklı bir hayat için spor vazgeçilmezdir. Oryantiring, Yediden yetmişe herkesin kolayca yapabileceği, İçerisinde Yürüyüş, koşu, bisiklet gibi farklı spor dallarını da barındıran eğlenceli bir spor” diye konuştu.

Oryantiring Sporunun Muğla’nın turizm çeşitliliğine de katkısı olduğunu vurgulayan Vali Çiçek, “İlimizin doğası bu spor için çok uygun. Sporcular açısından muhteşem bir doğada bu sporu yapmak daha da keyifli olacaktır. Ayrıca ilimizde oryantiring altyapısı ile ilgili çalışmalarımız tamamlanınca Avrupa’nın en kaliteli oryantiring parkurları ilimizde yer alacak. Muğla’nın turizmine de, Muğla’nın tanıtımına da katkı sunacak” dedi.

29-30 Nisan tarihlerinde 14 Yaş ve altı yaklaşık 600 sporcu ile Muğla’da bölge turnuvası organizasyonu yapılacağını belirten Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz “Muğla’nın doğası tam bu spora göre. Sayın Valimizden aldığımız destek ile Muğla daha çok organizasyona ev sahipliği yapacaktır” diye konuştu.

Okçuluk alanında birçok yarışmada Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu bulunan Yeşim Bostan’ı tebrik eden Vali Çiçek “İlimizden Dünya şampiyonu bir sporcu çıkmasının gururunu yaşıyoruz. Kendisini ve antrenörünü tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500