Advert
Advert
Advert

GEKA HEYETİ, YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ…

GEKA HEYETİ, YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ…
Bu içerik 1519 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Dalyan’da yapılan Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA) 94. Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından; Muğla Valisi Amir Çiçek, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan GEKA destekli yatırımları yerinde inceledi.

Köyceğiz ilçesindeki incelemelerinde Vali Amir Çiçek Başkanlığındaki GEKA heyetine, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer ve Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan da eşlik etti.

Alternatif Turizm Altyapısının Geliştirilmesi proje teklif çağrısı neticesinde geliştirilen Şifa Kaynağı Sultaniye Kaplıcaları Sağlığına Kavuşuyor projesi ile GEKA tarafından desteklenen Sultaniye Kaplıcalarında incelemelerde bulunan GEKA heyeti şimdiye kadar yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Daha sonra İztuzu plajında bulunan Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden heyet merkez Müdürü Prof. Dr. Yakup Kaska’dan merkezin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Caretta Caretta Kaplumbağalarına yapılan müdahaleleri yerinde gören GEKA Heyeti Dalyan Kanalı ve İztuzu plajında incelemelerde bulundu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesince işletilen İztuzu Plajındaki Çevre dostu uygulamaları yerinde inceledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500