Advert
Advert
Advert

MİLAS, SEZONA HAZIRLANIYOR…

MİLAS, SEZONA HAZIRLANIYOR…
Bu içerik 2347 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından turizm mahallelerinde sezon hazırlık çalışmaları sürüyor… Çalışmalar kapsamında Çökertme Mahallesi turizm sezonuna hazırlanıyor…

Türkiye’nin sayılı koyları arasında bulunan ilçemize bağlı Çökertme Mahallesi’nde hareketli geçmesi beklenen yaz sezonu öncesinde Milas Belediyesi tarafından gerekli alt yapı çalışmalarını ve ön hazırlıklarına başladı. Park bahçe ve yeşil alan düzenlemelerinin yanı sıra Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ise sahil yoluna parke taşı döşeme işi yapılıyor. Ekipler şimdiye kadar mahalle genelinde 4 bin 200 metrekare dekoratif parke taşı döşeme işini tamamladı.

Milas’ın her mevsim, her gün her an ayrı bir güzelliğe sahip olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Belediye olarak sadece ilçe merkezinde değil Milas’ı bütünüyle düşündüğümüz için çalışmalarımızı bu yönde ilerletiyoruz. İlçemiz adına önemli turizm alanlarına sahibiz. Ören, Güllük, Çökertme, Kıyıkışlacık, Boğaziçi bunlardan sadece bir kaçı. Yaz sezonunun yaklaşmasıyla bu bölgelerde çalışmalarımıza ağırlık verdik. Gelecek yerli ve yabancı turistlerimizin sorunsuz bir tatil geçirmesi adına gerekli eksiklikleri gideriyoruz. Günlük ve haftalık yat turlarının güzergahı üzerinde olan ve sık sık ziyarete uğrayan Çökertme mahallemizi de sezona hazırlıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalar neticesinde sahil şeridine inen bağlantı yoluna 4200 m2 dekoratif parke taşı döşeme işi tamamlandı. Diğer eksiklikleri de sezon öncesinde tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500