Advert
Advert
Advert

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ÖZEL KUTLAMA…

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ÖZEL KUTLAMA…
Bu içerik 3012 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Özel Milas Anaokulu öğrencileri, özel bir etkinlik düzenlediler. Anaokulu öğrencileri programın sonunda; Türk Bayrağı, Atatürk posteri, Emniyet ve Jandarma posterleri eşliğinde söyledikleri İzmir Marşı ile salonu coşturdular.

Gecenin sunumunu okul öğretmenlerinden Nasibe Coşkun Çetinkaya’nın yaptığı program, saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklâl Marşı ile başladı. Gecenin açılış konuşmasını yapan okul Müdiresi Nurtaç Özgül; “Unutmayalım ki çocuklarımız bizim her şeyimiz. Umudumuz, geleceğimiz, varlığımızın devamıdır” dedi.

Özgül, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği, T.B.M.M.’nin kuruluşu olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bugün bir aradayız. Geleceğimizin güvencesi sevgili çocuklarımız bugün tüm becerilerini bizlere gösterecek. Coşkularını ve Atatürk sevgilerini bizimle paylaşacaklar. Biliyorum ki siz de onları izlerken gurur duyacaksınız.

Değerli konuklar. Unutmayalım ki çocuklarımız bizim her şeyimiz. Umudumuz, geleceğimiz, varlığımızın devamıdır. Onlar bizden sevgi bekler, ilgi bekler. Kafamızda, yüreğimizde açacak çiçeklerin kokusu onlardadır.

Yarınımızın aynasıdır onlar. Biz bugünüz, onlar yarın!

Bugün ve yarınlarda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız hepimize kutlu olsun.”

Okul Müdiresi Nurtaç Özgül’ün yaptığı konuşmanın ardından tüm öğrencilerden oluşan koro sahne aldı. 10’ncu Yıl Marşı’nı seslendiren afacanlara salondaki kalabalık da eşlik ederken, Belediye Evlendirme ve Toplantı Salonu, yaşanan coşkuya tanıklık etti.

!Sevgi Çiçekleri Sınıfı’ öğrencilerinin halk oyunları gösterisi ile devam eden programda, 7-29 Ekim 2016 tarihleri arasında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resim Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Okulun Kurucusu Nazlı Yıldız, Hidayet Yıldız, Okul Müdiresi Nurtaç Özgül, Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit tarafından verilen ödüllerin ardından ‘Minik Kalpler Sınıfı’ öğrencileri tarafından ‘Mezdeke’ dans gösterisi sunuldu.

Karma öğrencilerden oluşan jimnastik gösterisinin ardından ‘Uçan Balonlar Sınıfı’ öğrencilerinin ‘Kankan’ dans gösterisi ve ‘Neşeli Bulutlar Sınıfı’ öğrencilerinin ‘İspanyol’ dansı, salondakilerden tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Gecenin finalinde ise Özel Milas Anaokulu öğrencilerinden oluşan karma bir grup tarafından seslendirilen İzmir Marşı, salondaki coşkuyu daha da arttırdı. Türk Bayrağı, Atatürk Posteri, Emniyet ve Jandarma posteriyle sahneye çıkan afacanlar ‘Kafkas Dansı’nın ardından bütün salon ile birlikte İzmir Marşı’nı seslendirdiler.

Gecenin dikkat çeken bir başka nokta ise, çocukların anne-babaları, ellerindeki telefonlarla, çocuklarının fotoğraflarını çekebilmek için adeta yarıştılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500