Advert
Advert
Advert

CHP İL BAŞKANI ALBAN’NDAN TEŞEKKÜR…

CHP İL BAŞKANI ALBAN’NDAN TEŞEKKÜR…
Bu içerik 1593 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Muğla’nın Türkiye genelinde sandığa katılım oranı ve hayır oylarıyla büyüklüğünü gösterdiğini söyleyerek bu başarıda emeği olan bütün partililere, sandığa giderek demokrasiye sahip çıkan bütün vatandaşlara teşekkür etti…

Referandum sürecinde Yüksek Seçim Kurulu’nun kuralları değiştirmesi ve Türkiye genelinde mühürsüz oy pusulalarının kabul edilmesi ile yaşanan sıkıntıların referandumun tarafsızlığını gölgelediğini söyleyen CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban resmi sonuçlar açıklanmadan bir tarafı kazanmış göstermenin seçmene saygısızlık olduğunu belirtti.

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban sözlerine şöyle devam etti;

“Ülkemiz 16 Nisan’da Anayasal anlamda değişiklikleri içeren 18 madde için referanduma gitti. YSK’nın son dakika kuralları değiştirmesi, tercih yerine evet mühürlerinin kabul edilmesi, AKP’li bir üyenin itirazı ile mühürsüz oy zarflarını da geçerli sayması nedeniyle referandumun tarafsızlığına gölge düşmüştür. Her seçim döneminde iktidar bütün devlet olanaklarını kullanmış, devlet kurumu olan ve tarafsız olması gereken Anadolu Ajansı’da seçim verilerini YSK’dan önce açıklayarak daha oy sayımı bitmeden evet kazandı algısı yaratmayı başarmıştır.

Bu seçime şaibe düştüğü gerek karşılaştığımız tablo, gerek AGİT’in raporu ile ortadadır. Referandum seçim sonuçlarını kabul etmiyor, tanımıyoruz. Yasayı değil, kendi düşüncelerini uygulayan bir Yüksek Seçim Kurulu ile karşı karşıyayız. Mühürsüz zarf ve oy pusulaları geçersiz olduğu yasada açık bir şekilde yazılmıştır. Mühürsüz oyların iptal edilmesi yasa gereğidir. YSK ve yönetimi Seçim Yasasını uygulamak zorundadır. YSK’yı Evrensel Hukuk değerleri çerçevesinde görevini yerine getirmeye davet ediyorum.

Muğla Türkiye’nin Aydınlık Yüzüdür…

Hem Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi olarak, hem de İl Örgütü olarak Hayırlarımızın takipçisi olduğumuzu tüm kamuoyuna tekrar bildirmek isterim. Bütün bu olumsuzluklara rağmen Türkiye genelinde İstanbul, Ankara, İzmir gibi üç büyük kentimizde de hayır çıkmış vatandaşlarımız demokrasinin önemini sandığa yansıtmıştır. Türkiye genelinde de Muğla her zamanki gibi büyüklüğünü göstermiş hayır oylarında Büyükşehirlerde birinci olmuştur. Türkiye genelinde de hayır oylarında beşinci olan Muğla sandığına sahip çıkarak Türkiye’nin aydınlık yüzü olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Bizler; geleceğimiz için Hayır’ı savunduk. Özgürlüklerimiz, Cumhuriyet değerlerimiz için Ayaklandık, Bir olduk, Binler olduk. Hayır kazandı, Biz kazandık, Onurlu ve Haklı mücadelemiz kazandı. Birlikte olduğumuz sürece umut var. Asıl mücadele şimdi başlıyor. Bizler her zamankinden daha kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.

Referandum boyunca; canla başla çalışan, yüreğini bizlerle birlikte ortaya koyan kadınlarımıza, gençlerimize, İlçe Başkanlarımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, Meclis Üyelerimize, Önceki Dönem İlçe Başkanlarımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclis Üyelerimize, görevi bizlerle paylaşarak örgüt disiplini içinde sahada çalışan partililerimize, kısaca tüm örgütümüze, Hayır'ı birlikte örgütlediğimiz gönüllülerimize, duyarlı Muğla halkına, tüm Demokratik Kitle Örgütlerine, Siyasi Parti Başkanlarına ve yönetimlerine, Demokrasi ve Cumhuriyet sevdalılarına, sandık emekçilerimize, sandıklara giderek Hayırlı oylarını kullanarak ülkesinin geleceğine sahip çıkan gencinden yaşlısına tüm HAYIRSEVER'lere emekleri için sonsuz teşekkür ediyor, herkesi verdikleri onurlu mücadele için kutluyorum. Unutmayın, yüreğini ortaya koyanlar mutlaka kazanacaktır.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500