Advert
Advert
Advert

23 NİSAN İLÇEMİZDE DE COŞKUYLA KUTLANACAK…

23 NİSAN İLÇEMİZDE DE COŞKUYLA KUTLANACAK…
Bu içerik 3323 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenecek etkinliklerle coşkuyla kutlanacak…

23 Nisan 2017 Pazar günü resmi etkinlik saat 09.30’da ilk olarak Atapark’ta Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayacak.

Resmi kutlama programı daha sonra Sakarya Okulu bahçesinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam edecek. Etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılamasının ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve birinci olan şiirin okunmasıyla devam edecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı, Sakarya Okulu ana sınıfı, 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin ront gösterileri, oratoryo, halk oyunları, jimnastik gösterisi, ve koronun seslendireceği şarkıların ardından sona erecek.

Mesajlar…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilimiz ve ilçemiz protokolü birer kutlama mesajı yayınladılar.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas Kaymakamı Eren Arslan ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından ise gazetemize gelen kutlama mesajları şöyle;

Muğla Valisi Sayın Amir Çiçek…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ifadesinin ışığında milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin, Milletimizin yeniden doğuşunun simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 97. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Necip milletimizin azim ve kararlılıkla başlattığı var olma mücadelesinin bağımsızlığa en son adımı bu kutlu günde atılmış ve ulusal egemenliğimizin tescillendiği 23 Nisan günü, aziz Atatürk tarafından ‘Milletimizin aydınlık geleceği ve omuzlarında demokrasiyi yükseltecek nesil’ olarak görülen çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir. En önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. Aziz Atatürk dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek lider; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olmuştur.

Aziz milletimiz muasır medeniyetler seviyesinin ötesine geçme ve kendi iradesi ile kendini yönetebilme yolunda büyük bir azim ve kararlılık göstermiştir. Bunun için de dünyada eşi benzeri görülmemiş bir bağımsızlık ve ulusal egemenlik mücadelesine girerek, tarihe muhteşem bir kurtuluş destanı yazdırmıştır. Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz’da hain darbecilere karşı dünyada emsali görülmemiş bir mücadele sergileyen aziz milletimiz, milli iradesine 23 Nisan şuuru ile sahip çıktığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. İşte bu nedenle, ecdadımızın hainlere fırsat vermeden birlik, beraberlik ve dayanışma duygularıyla kurduğu Cumhuriyeti ilelebet yaşatacağımıza inancımız tamdır.

Bu inanç ve düşüncelerle 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bizlere bağımsız ve hür bir ülke bırakan Birinci Meclisimizin cesur ve fedakâr üyelerini saygı ve şükranla anıyorum. İstiklal mücadelesinde özveriyle görev almış Anadolu'nun her bir evladına Allah’tan rahmet diliyorum. Bu anlamlı günde coşkumuz ve neşemizi artıran değerli evlatlarımızın ve tüm milletimizin bayramlarını en kalbi duygularla kutluyorum.

Milas Kaymakamı Eren Arslan…

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 97. kuruluş yıl dönümü de olan 23 Nisan, Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkiye ve dünya çocuklarına armağan edilen ve dünyada kutlanan tek çocuk bayramıdır.

Çocuklarına değer veren ve onların her birinin vatanına, milletine ve insanlığa iyi birer insan olmasını kendisine gaye edinen toplumlar, geleceğe güvenle bakabilmişlerdir. Bu hedefle, milletimizin umut çiçeği olan çocuklarımızın hakikatle buluşarak, sağlıklı ve mutlu yaşaması, çağın gereklerinden ziyadesiyle istifade etmesi, donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetişmesi hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Çünkü barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri olarak dünyaya en güzel gözlerle bakan gelecek için bizlere umut veren çocuklarımız; yakın bir gelecekte önemli mevkilerde görev alacaklardır. Bu günün her bir çocuğu elde edeceği başarılarla ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaktır.

Dileğim tüm dünya çocuklarının sevgi, barış ve huzur içinde, kardeşlik duygularıyla her günü bayram coşkusuyla yaşamalarıdır. Bu güzel toprakları bize “Vatan” kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle yâd ediyor, hayatta olanlara sağlıklı günler diliyorum. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat…

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 97. yılını kutluyoruz.

23 Nisan 1920 günü, Cumhuriyet ve Demokrasi yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş, bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Türk Milleti, dün olduğu gibi, bugünde Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayacak, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar var olabilmektir.

Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur.

Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle, bu günleri bizlere armağan eden Büyük Önderimiz Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyorum.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500