Advert
Advert
Advert

ÜLKÜ OCAKLARI VE BASINDAN ANLAMLI ORGANİZASYON…

ÜLKÜ OCAKLARI VE  BASINDAN ANLAMLI ORGANİZASYON…
Bu içerik 1995 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ile Milas’taki yerel basın çalışanları, uyuşturucu kullanma yaşının giderek düştüğü Milas’ta, bu konuya dikkat çekme adına bir dostluk maçı oynandı.

Son derece önemli bir konuya dikkat çekme adına güzel bir organizasyona imza atan Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ile Milas’taki yerel basın çalışanlarının oynadıkları dostluk maçı adeta gol düellosuna dönüşürken, Milliyetçi Hareket Partisi Milas Belediye Meclis Üyeleri Kasım Özkan, Mevlüt Kiriş, İlhan Şimşek ve MHP Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Yılmaz da organizasyona destek veren isimler oldu.

Düzenlenen organizasyon ile ilgili maç öncesi kısa bir açıklama yapan Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir araştırma yapıldığını, araştırma sonucunun bir rapora dönüştürüldüğünü belirterek; “Hazırlanan raporda gördük ki Milas’ta, uyuşturucu kullanma yaşı 12-13’e kadar düşmüş durumda. Öncelikle bu konuya dikkat çekmek için bir video kaydı yapılarak sosyal medyadan yayınlandı. Birçok ünlü sanatçının da projede yer alarak, gençlerimize mesaj vermesinin ardından bugün de bir başka açıdan konuya dikkat çekmek istedik.

İlçemizde görev yapan değerli basın mensubu arkadaşlarımızla bugün bir dostluk maçı yapacağız. Bu maçın ardından İlçe Milli Eğitim, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Milas Belediyesi ve diğer kurumlarımıza teklif götürecek, onlarla da dostluk maçı oynayarak konuya dikkat çekmeye çalışacağız.

Buradan bir kez daha Türk Gençliği’ne çağrıda bulunmak istiyorum. Damarlarınızdaki asil kanı kirletmeyin. Türk gencine madde bağımlılığı değil, yiğit bir şekilde tarihine bağlılık ve yarına yakışır bir hayat tarzı layıktır. Bu nedenle kötü alışkanlıklara karşı gençlerimizi bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya davet ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500