Advert
Advert
Advert

MİLAS’TA YANLIŞ YAZILAN OY SONUÇLARI DÜZELTİLDİ…

MİLAS’TA YANLIŞ YAZILAN OY SONUÇLARI DÜZELTİLDİ…
Bu içerik 6419 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen referandum ile ilgili sancılı süreç devam ediyor… Siyasi partiler sonuçlara itiraz ederken, bazı sandıklardaki yanlışlıkların düzeltilmesi için de başvurular yapıldı… İlçemizde bir sandıktaki Evet oyları ile Hayır oyları rakamlarının yanlış alanlara yazıldığı ortaya çıktı… Yanlış yapılan başvuru ile düzeltildi…

16 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen referandumun açıklanan sonuçları gündemdeki yerini koruyor.

İlçemize bağlı Hasanlar Mahallesi’ndeki 1185 nolu sandık sonuçlarının yanlış yazıldığı ortaya çıktı. Bu yanlış CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan’ın itiraz dilekçesi üzerine düzeltildi.

Daha önce sandık kurulu tarafından imzalanıp, mühürlenen 1185 nolu sandıktaki sonuçlar “46 Evet”, “172 Hayır” olarak açıklanmış fakat kayıtlara “172 Evet”, “46 Hayır” şeklinde yanlış olarak yazıldığı ortaya çıktı.

Ancak sandık kurulu üyeleri tarafından yapılan işlemin yanlış olduğu son anda fark edildi. Bu yanlışlığın düzeltilmesi amacıyla CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan dilekçe ile Milas İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu.

Yapılan son incelemenin ardından sandıktaki Evet oylarının 46, Hayır oylarının 172 olduğu tespit edildi. Bu tespitin ardından yanlış resmi evraklarda da düzetildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500