Advert
Advert
Advert

ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARINA ÜCRETSİZ…

ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARINA ÜCRETSİZ…
Bu içerik 2532 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Anahtar Teslim Akademi, şehit ve gazi çocuklarına, açmış oldukları tüm kurslara ücretsiz olarak katılma hakkı tanıdı…

İlçemizde Mesleki Yeterlilik ve Mesleki Belgelendirme alanında faaliyette bulunarak, Mesleki Yeterlilik Kurumunun akredite ettiği kurum ve kuruluşlarla, Milli Eğitim Bakanlığı Kurum ve kuruluşları, Üniversitelerle, Türk Standartları Enstitüsü Eğitim Daire Başkanlığı, Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanlığının akredite ettiği yetkili kuruluşlarla, Dernek, Oda ve Federasyonlarla,  Özel Sağlık ve Güvenlik Hizmetleri Birimleri ile diğer yurt içi ve yurt dışı eğitim kuruluşlarıyla iş birlikleri gerçekleştiren Anahtar Teslim Akademi, bu kez şehit ve gazi çocukları ile ekonomik durumu gerçekten iyi durumda olmayan ve mahalle muhtarlıkları tarafından kendilerine bildirilecek olan isimlere yönelik, açacak oldukları kurslarından ücretsiz faydalandırılmasına yönelik yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Anahtar Teslim Akademi Koordinatörü Mehmet Sert, bu ülke için, bu topraklar için gazi ve şehitler için vefa borcu bilincini ve hissini her daim taşıdıklarını, bir nebzede olsa katkı sunmaya çalıştıklarını ifade ederek, geçtiğimiz günlerde Muğla Valiliği tarafından düzenlenen ‘Şehidim Gazim Üzülme, Emanetin Bizimle’ etkinliğinle çok duygulandıklarını ve emeği geçen başta Muğla Valiliği ile tüm kurum ve kuruluşların yöneticilere teşekkür ettiklerini belirtti.

Mehmet Sert, bu kararı almalarında düzenlenen bu organizasyonun kendilerini çok etkilediğini, bu etkinliğe bir nebzede olsa katkı sunmak istediklerini ve bu gibi sosyal sorumluluk hissiyatının her kamu ve özel sektöre ayırt etmeksizin tüm herkesin taşıması gerektiğini belirtti.

Mesleki alanındaki açacak oldukları kurs faaliyetlerinde eğitimin ve belgelendirmenin her geçen gün öneminin arttığını belirten Sert, şu ana kadar Mesleki Yeterlilik kurumundan yedi yüz meslek standardının oluşturularak yayınlandığını ve yılbaşından itibaren eğitimde özellikle mesleki eğitim alanında köklü değişikliklerin yapıldığını, Devletin mesleki eğitime daha çok önem verdiğini, nitelikli ve talebe göre insan kaynağı oluşturulmasının önünü açan güzel ve başarılı çalışmalara imza atan stratejik plan ve uygulamaların konduğunu, bu değişiklikle hem işsizliği önleme hem de özel ve kamu sektörünün, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu profesyonel insan kaynağının karşılanmasına yönelik çok büyük katkı sunacağına inandıklarını söyledi.

Açacak oldukları kurslara katılmak isteyen Şehit ve Gazi çocuklarının gerek direk kendilerine veya Şehit ve Gazi dernekleri vasıtasıyla müracaat edebileceklerini ifade eden Anahtar Teslim Akademi Koordinatörü Mehmet Sert, ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin ise mahalle muhtarlıkları vasıtasıyla bildirmeleri gerektiğini, Sosyal Yardımlaşma Kuruluşları ile kurum yöneticilerinin tavsiye ve önerileriyle gelen her türlü müracaatın değerlendirileceği ve işbirliği içinde bulundukları tüm kuruluşların da bu sosyal sorumluluk projesine katkı sunacağına inandıklarını belirtti.

Mehmet Sert, müracaat ve başvuru işlemleri için Hacıilyas Mahallesi Artun İş Merkezi Kat:2 No:220 adresine adayların müracaat ederek form doldurmaları gerektiğini ve ayrıca 0 505 999 4848 nolu telefonla iletişim kurabileceklerini de belirtti.

MESLEKİ KURSLAR 17 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR!..

Emlak ve gayrimenkul dünyasına yönelik mesleki eğitim kursları olan Emlak Danışmanlık, Mortgage Brokerlığı, Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı, Apartman ve Site Yöneticiliği İle Diksiyon-Sunucu kursları17 Nisan’da başlıyor.

Anahtar Teslim Akademi Koordinatörü Mehmet Sert günümüzün gereksinim ve ihtiyaç duyduğu, İnşaat ve Emlak sektörünün son yıllarda büyük ivme kazanmasıyla, insanoğlunun gerek yaşamında, gerekse de yatırım sürecinde güvenilir bir yatırım aracı olmasından dolayı ayrıca gayrimenkul alanında kariyer yapmak isteyenler için bilgiye dayalı ve fazla sermaye gerektirmeyen hizmet sektörünün meslekleri arasında bulunan Emlak Danışmanlık ile her birinin artık ayrı bir meslek kapsamı sınıfına giren meslekler için 17 Nisan’da kursların başladığını bildirdi.

Anahtar Teslim Akademi Koordinatörü Mehmet Sert; “ülkemizin istihdam seferliğine katkı sağlamak için biz de elimizdeki imkanlar doğrultusunda, bu alanlarda eğitim almak isteyen vatandaşlarımız için eğitim paketleri oluşturduk. Amacımız insanlarımızı hem mesleğin tamamlayıcı bileşenleriyle doğru bilgileri, doğru zamanda en iyi öğrenme modellerini uygulayarak, kurs sonunda emlak servisi, tapu müdürlüğü, vergisel işlemler, noter gibi kurumlardan alınacak izinler doğrultusunda nasıl ve neler yapıldığı, izlenecek yolların yerinde görülmesi ve öğrenilmesi adına bir uygulama planlıyoruz” dedi.

Kurs içerikleri hakkında da bilgi veren Sert; “Emlak Danışmanlığı ile diğer yukarda adı geçen kurslarımızı Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olarak kurs sonunda, başarılı olan öğrencilerimize belgelendirmelerini yapacağız. Anahtar Teslim Emlak Akademisi ve Emlak Müşavirleri Federasyonu olarak ayrıca kursta başarılı olan kursiyerlerimize başarı belgelerini sunacağız. Kursları bitiren ve ofis açmak isteyen kursiyerlerimize danışmanlık hizmetlerimizle sonuna kadar yanlarında olarak yardımcı olmayı planlıyoruz. Ayrıca sektörde deneyim kazanmak isteyen kursiyerlerimize de gerek ilçemizde, gerekse de diğer ilçe ve bölgelerimizde bulunan Emlak ve İnşaat ofislerimizde istihdam edilmeleri konusunda CV’lerini havuzumuzda toplayarak ilgili ofis ve işyerlerine ileteceğiz. Kursiyerlerimiz bu meslekte her daim yanlarında olduğumuzu hissedecekler ve mesleğin çıtasını yükselterek itibarını hep birlikte katkı sunmaya çalışacağız. Kurs bitiminden sonra belli dönemlerde emlak ve inşaat sektöründe ülke çapında marka olmuş eğitmenleri getirerek, mesleğin ve meslektaşların gelişimi açısından panel ve seminer organizasyonlarımız olacaktır” dedi.

Kurs saatlerinin hafta içi akşam saat 18.00 ile 21.30 arasında olacağını belirten Sert, derslerde Emlak Pazarlama, Halkla İlişkiler, Müşteri iletişimi, Tapu ve Noter işlemleri, Gayrimenkul Hukuku, Finans, Emlak Servisi, Değerleme-Ekspertiz, Harita gibi konularda derslerin işleneceğini ifade ederek, eğitimcilerin branşında ve mesleğinde öne çıkan ve kamuoyunun tanıdığı kişilerden ve eğitmenlerden oluşturduklarını söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500