Advert
Advert
Advert

SİGORTA ACENTELERİ KOBİ DESTEK KAPSAMINDA…

SİGORTA ACENTELERİ KOBİ DESTEK KAPSAMINDA…
Bu içerik 1710 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, sigortacılık sektörünün uzun süredir dile getirdiği, sigorta acentelerinin KOBİ destekleri kapsamına alınması talebinin karşılandığını belirtti…

Muğla Ticaret Ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “MUTSO, sigorta acentelerinin KOBİ kapsamına alınarak Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteklerinden faydalanabilmesi için çalışma yürütüyordu. Biz de Oda yönetimi olarak, tüm ticaret ve sanayi odalarında olduğu gibi, bu talebi destekleyip, ilgili makamlarda gerekli çalışmaları yaptık. 31 Mart tarihinde yürürlüğe giren yeni düzenlemeyle, bundan böyle sigorta acenteleri de KOSGEB desteklerinden ve kredi imkanlarından yararlanabilecekler” dedi.

Destek Müjdesi Sektörü Sevindirdi…

31 Mart tarihinde Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile KOSGEB’in belirlediği kriterleri sağlayan sigorta acentesinin bu destekten yararlanabileceğini belirten Başkan Bülent Karakuş, açıklamalarında şunlara yer verdi: “Bu desteklerin, sektörün gelişmesi, çalışan niteliğinin arttırılması açısından önemli bir katkı sağlayacağı kanaatindeyim. Sektör temsilcileri bu kararı uzun süredir bekliyorlardı. KOSGEB müjdesi, sektör mensuplarını sevindirdi. Bu destekler kapsamında yaratılacak yeni finansman imkanları, sektöre dinamizm kazandıracaktır. Bu vesileyle sigorta acentelerinin KOSGEB desteklerinden yararlanmasının önünü açan Bakanlar Kurulu Kararı’nın çıkmasında önemli rol oynayan TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başkanı Hüseyin Kasap’a ve Saik üyelerine’ TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile hükümet yetkililerimize teşekkür ederiz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500