Advert
Advert
Advert

MİLAS’TA 103 BİN 619 SEÇMEN OY KULLANACAK…

MİLAS’TA 103 BİN 619 SEÇMEN OY KULLANACAK…
Bu içerik 2789 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde referandumda görev alacak olan sandık kurulu başkan ve üyelerine yönelik eğitim programı düzenlendi…

16 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek olan referandum öncesinde Milas’ta 318 sandıkta görev alacak olan başkan ve üyelerine yönelik Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda eğitim programı düzenlendi.

Toplantıya katılanlara görevlerinde başarılar dileyen Milas İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Kadir Yıldız, “Eminim hepiniz iyi insanlarsınız. Fakat yapacağınız görev süresince iyi niyetli olmanız yeterli olmuyor. Çok titiz ve dikkatli olmanız gerekiyor” dedi.

Seçim Kurulu Başkanı Yıldız’ın yaptığı kısa açılış konuşmasının ardından söz alan Milas İlçe Seçim Müdürü Havva Ömercioğlu, sandık başkanları ve üyelerin çalışma alanlarına ulaşımı sağlanması için araçlar temin edildiğini belirterek, “Seçim günü her hangi bir aksaklık yaşanmaması için görev alacak olan arkadaşlarımızın Cumartesi günü de çalışma yapacakları alana giderek kontrol etmelerinin daha sağlık olacağını düşünüyoruz” dedi.

Ömercioğlu, yaptığı konuşmanın ardından referandum süresince başkan ve üyeler tarafından yapılması gereken çalışmalar bir kısa film şeklinde sunuldu. Sunumun ardından görev alacak olanların soruları Ömercioğlu ve Yıldız tarafından yanıtlandı.

Eğitim toplantısının ardından ise sandık kurulu başkanları Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden oy pusulalarını ve mühürlerini teslim aldılar. Milas’taki 318 sandıkta 103 bin 619 seçmen oy kullanacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500