Advert
Advert
Advert

TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK…

TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK…
Bu içerik 2628 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Turizm Haftası ilçemizde 18 - 22 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan etkinliklerle kutlanacak… Etkinlikler kapsamında “Kültür Turizmi Kapsamında Milas” konulu bir panel düzenlenecek…

Turizm konusunda toplum farkındalığını artırmak, doğal tarihi ve kültürel varlıkları sürdürülebilir turizm ilkeleri doğrultusunda doğal, tarihi ve kültürel varlıklarımıza yönelik konuları turizmde değerlendirmek, turizm bilincini oluşturmak, iç turizmi canlandırmak ve Milas halkının turizm hareketlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla bu yıl 18 – 22 Nisan tarihleri arasında 41. Turizm Haftası kutlanılacak. Hafta dolayısıyla ilçemizde çeşitli etkinlikler de düzenlenecek. 18 – 19 – 20 - 21 – 22 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinlikler ve tarihleri şöyle:

18 Nisan Salı

İlk etkinlik 18 Nisan Salı günü saat 10’da Atatürk Anıtı önünde açılış programı ile başlayacak. Halk oyunları gösterisi sunumu, el sanatları, fotoğraf ve Milas yöresel ürünlerinin sergilendiği stantların gezilmesiyle ilk gün programı sona erecek.

19 Nisan Çarşamba

Şehit aileleri ve gaziler için Güllük – Kıyıkışlacık tekne turu ve İasos Antik Kenti gezisi gerçekleştirilecek.

20 Nisan 2016 Perşembe

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Milas Kent Konseyi tarafından 20 Nisan Perşembe günü saat 13.30’da Aşkıdil Akarca Toplantı Salonu’nda “Kültür Turizmi Kapsamında Milas” konulu panel düzenlenecek.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Çeken’in moderatörlüğünde gerçekleşecek olan panele konuşmacı olarak katılacak olan Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Öcal Usta “Turistik Ürün Planlaması ve Milas”, Arel Üniversitesi Rektör Yardımcısı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derman Küçükaltan “Niçin Kültür Turizmi? Kim Kültür Turisti?”, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muzaffer Demir “Milas Çok Kültürel Tarihi Dokusunun Turizm Potansiyeline Yansımaları” başlıkları altında sunumlarını yapacaklar.

Perşembe günü ayrıca saat 17’de Çomakdağ Kızılağaç’ta Çomakdağ Geleneksel Düğün Programı da yapılacak.

21 Nisan Cuma

Saat 13.30’da Ören’de Ören – Alatepe Spor Şenliği gerçekleştirilecek.

22 Nisan Cumartesi

Milas Dağcılık Kulübü ve Akut Milas Birimi tarafından Kapıkırı’nda doğa yürüyüşü gerçekleştirilecek. Etkinliğe katılmak isteyenler için saat 9’da Hükümet Konağı önünden hareket edecekler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500