Advert
Advert
Advert

YARDIM TIRI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN YOLA ÇIKTI…

YARDIM TIRI SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN YOLA ÇIKTI…
Bu içerik 2214 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen kampanya kapsamında Suriyeli Türkmen öğrencilerin kırtasiye malzemelerinin yer aldığı Tır’ın uğurlama programına katıldı.

Programa Vali Çiçek ile birlikte Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, İl Emniyet Müdür Hakan Çetinkaya, Vali Yardımcısı Kamil Köten, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Türk milletini tarif ederken en önemli özelliğinin cömertliği olduğunu belirten Vali Çiçek, “Yanı başımızdaki Suriye'deki bu acı tablonun en kısa zamanda sona ermesini temenni ediyoruz. Hem kendi çocuklarımızı, hem Suriyeli kardeşlerimizin çocuklarını bugüne değil, yarına yetiştirmek için çalışmalıyız. İçinde bulunduğumuz coğrafyadaki savaşın bitmesini, silah ve ateş altına olan çocuklarımızı cehaletten kurtulmasını istiyoruz” dedi.

Suriyeli Türkmen öğrencilerin kırtasiye ihtiyacın karşılanması için yürütülen kampanyanın devam ettiğini söyleyen Vali Çiçek, çocukların eğitimi için gerekli olan bir Tır dolusu kırtasiye malzemelerinin hayırlısıyla yerine ulaşması temennisinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, törende yaptığı konuşmada, “Sayın Valimizin önderliğinde bir kampanya düzenledik. Muğla'nın cömert insanları, Muğla'nın cömert velileri bu kampanyamıza gerçekten büyük destek verdiler. Toplanan kırtasiye yardımlarını Suriye'deki Azez, Çobanbey, Cerablus ve El-Bab'a ulaştırmak üzere bu yardım Tırını yola çıkarıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak tarafından okunan duanın ardından kırtasiye yardım Tırı yola çıktı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500