Advert
Advert
Advert

KAYMAKAM ARSLAN’IN POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI…

KAYMAKAM ARSLAN’IN POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI…
Bu içerik 1139 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 172’nci yılı ve Polis Haftası nedeniyle Milas Kaymakamı Eren Arslan kutlama mesajı yayınladı.

Kaymakam Arslan’ın mesajı şöyle;

“1845 yılına kadar zabıta olarak nitelenen emniyet teşkilatı, 10 Nisan 1845'den itibaren polis adı altında teşkilatlanmıştır. Bu tarih Emniyet Teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edilmektedir.

Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, milletimizin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Güvenliğimiz tehlikeye girdiği zaman hatırladığımız polislerimiz, her geçen gün gelişen ve değişen şartlar altında ortaya çıkan yeni suç tipleriyle başa çıkabilmek için, sürekli kendilerini geliştirmektedirler.

Emniyet Teşkilatımız, sadece adi suçlarla değil, ülkemizi parçalamak isteyen vatan hainleriyle de canları pahasına mücadele etmektedirler. Gece-gündüz, tatil-bayram demeden, çok ağır çalışma şartları altında, hayatını tehlikeye atarak görev yapan polislerimiz yaptıkları hizmetler ile vatandaşlarımızın gönüllerinde taht kurmuşlardır. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz.

Emniyet Teşkilatımızın, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inancımın tam olduğunu ifade ediyorum.

Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıldönümünde, başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor, halkımızın huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan ve yurdumuzun her köşesinde özellikle de şehrimizde görev yapan tüm polislerin polis haftasını kutluyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500